Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Bieg Barbórkowy 2020 inny niż zawsze

20.10.2020 13:07 | 1 komentarz | dud

Ruszyły zapisy na XVI Bieg Barbórkowy, który zaplanowany jest na 6 grudnia. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się w Kamieniu.

Bieg Barbórkowy 2020 inny niż zawsze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna edycja odbędzie się, o ile nie zmieni się sytuacja związana z pandemią, na terenie ośrodku MOSiR w Kamieniu. – Tegoroczną edycję Biegu Barbórkowego zaplanowaliśmy tak, by jego formuła była zgodna z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi organizacji wydarzeń sportowych. Najważniejsze jest, aby impreza była bezpieczna dla uczestników i organizatorów. Trasa będzie wiodła głównie po trasach leśnych. Przygotowujemy również opcję biegu indywidualnego, potocznie nazywanego „wirtualnym” – informuje Daria Kudio, kierownik Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u.

XVI Bieg Barbórkowy będzie się składał z 25 startów po 20 osób w 10 minutowych odstępach czasowych. Pierwsze cztery starty – od 9.00 do 9.30 – będą dedykowane dla najszybszych biegaczy, rywalizujących o najwyższe miejsca na podium. 

Dodatkowo od 7 do 14 grudnia odbędzie się Indywidualny „wirtualny” Bieg Barbórkowy, którego formuła pozwala na sportową rywalizację o dowolnej porze, na tej samej trasie, na której odbywał się będzie XVI Bieg Barbórkowy. Szczegóły „wirtualnego” biegu oraz zapisy opublikujemy w najbliższym czasie.

Każdy uczestnik, który do 31 października zapisze się i dokona opłaty za udział w wybranym biegu otrzyma w pakiecie startowym „barbórkowe” rękawki biegowe.  

Zapisy i szczegóły na stronie ZAPISY oraz na profilu FB MOSiR-u. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl