Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

SARS-CoV-2 dopadł zabrzańskich szczypiornistów

21.10.2020 21:34 | 0 komentarzy | rafbl

Aż siedemnaście pozytywnych wyników badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 otrzymali zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego występującego w PGNiG Superlidze zabrzańskiego Górnika. Oznacza to, że trójkolorowi mogą zapomnieć w najbliższym czasie o ligowym graniu.

SARS-CoV-2 dopadł zabrzańskich szczypiornistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze cztery przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykryte zostały w zespole Górnika w ubiegły czwartek, przez co odwołany został niedzielny meczu PGNiG Superligi z Grupą Azoty SPR Tarnów. Trzy pozytywne wyniki testów dotyczyły zawodników, natomiast czwartym zakażonym okazał się być jeden z członków sztabu szkoleniowego.

Wczoraj klub poinformował o kolejnych trzynastu przypadkach, przez co ilość zakażonych zawodników i członków sztabu szkoleniowego osiągnęła bilans siedemnastu osób. Spośród wszystkich dwudziestu jeden przedstawicieli brązowego medalisty ubiegłego sezonu tylko czterej otrzymali negatywne wyniki testów. Trzy negatywne wyniki otrzymali zawodnicy, natomiast jeden dotyczył członka sztabu szkoleniowego. Jak informuje klub wszyscy zakażeni czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie.

Wyniki testów oznaczają, że odwołane zostanie sobotnie spotkanie PGNiG Superligo, w którym trójkolorowi zmierzyć się mieli na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Ponadto najprawdopodobniej odwołane będzie także kolejne spotkanie zabrzan, w którym ich rywalem miała być Sandra Spa Pogoń Szczecin. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.