Koszykarskie podsumowanie weekendu #4: drugoligowcy bez ligowego zwycięstwa

22.10.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Bez zwycięstwa zakończyły ostatnią kolejkę spotkań zespoły reprezentujące nasz region na koszykarskich parkietach. Trzy porażki w trzech meczach zanotowały nasze zespoły w rozgrywkach koszykarskiej II Ligi mężczyzn, natomiast spotkania z udziałem naszych drużyn w II Lidze kobiet przełożona zostały na inny termin. Prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań.

Czwartą porażkę w sezonie zanotowali w weekend prowadzeni przez Łukasza Szymika koszykarze rybnickiego MKKS-u, którzy wyjazdowe spotkanie z AZS PWSTE Jarosław przegrali różnicą 26 punktów. Miejscowi poza drugą kwartą wygraną minimalnie przez gości (22:23) w pełni kontrolowali przebieg gry i w każdej kwarcie konsekwentnie powiększali swoją przewagę triumfując ostatecznie 100:74.

AZS PWSTE Jarosław - MKKS Rybnik 100:74 (28:21, 22:23, 27:13, 23:17)

AZS: Gumiński 27, Mikołajko 17, Bielecki 14, Majka 10, Buszta 9, Reichert 8, Krawiec 8, Argasiński 5, Fortuna 2, Suliba

MKKS: Zieliński 21, Sroka 19, Czajkowski 16, Białdyga 10, Koczy 2, Anduła 2, Kawczyński 2, Czorny 2, Stachowicz, Kukuczka

Wyrównany bój w akademickich derbach z AZS-em Częstochowa stoczyli na własnym parkiecie koszykarze KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. O końcowym rezultacie meczu pierwsza połowa meczu wygrana przez gości różnicą 16 punktów (36:52). W drugiej części meczu prowadzeni przez Sylwestra Walczuka gliwiczanie starali się gonić, jednak zdołali odrobić tylko połowę strat i przegrali ostatecznie 81:89 doznając tym samym czwartej porażki w rozgrywkach.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - AZS Częstochowa 81:89 (25:29, 11:23, 22:16, 23:21)

KŚ: Ściegienny 29, Duda 10, Piwowarczyk 9, Grzegorzewski 8, Wąsowicz 7, Michalik 7, Zawadzki 5, Złotoś 2, Tobiasz 2, Matysiak 2, Rabsztyn, Kuśmierz

AZS: Kowalski 29, Czyż 26, Płaczek 14, Pyrzyna 7, Łaszewski 6, Młynarczyk 3, Droś 2, Cieślak 2, Ligęza, Szymański, Spychała

Bardzo wysoką porażkę ponieśli w wyjazdowym meczu z AZS-em AGH Kraków zawodnicy GTK Sordrew Gliwice. Prowadzeni przez Andrzeja Bartosza goście, w każdej kwarcie byli tylko tłem dla świetnie dysponowanych akademików, którzy konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie i wygrali ostatecznie różnicą 36 punktów (98:62). Dla zawodników GTK była to trzecia porażka w czwartym rozegranym meczu w rozgrywkach II Ligi.

AZS AGH Kraków - GTK Sordrew Gliwice 98:62 (25:14, 24:14, 28:22, 21:12)

AZS: Smarzy 15, Wróbel 13, Medes 13, Matyja 12, Zmarlak 11, Mamcarczyk 8, Dyrda 8, Nowak 7, Wydra 6, Zych 5, Pieniążek, Jewuła

GTK: Wąsik 26, Chodukiewicz 18, Maciejak 12, Podulka 2, Mazanek 2, Pachowicz 2, Drzewiecki, Staniczek, Kostorz, Trela

Obydwa spotkania występujących w II Lidze Kobiet jakie odbyć się miały w ostatni weekend zostały przełożone. Wyjazdowe spotkanie RKK AZS Racibórz z ISWJ Wisła zaplanowano na 29 listopada, natomiast nowy termin derbowego starcia pomiędzy ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski i RMKS Rybnik nie jest jak na razie znany.