Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

22.10.2020 20:58 | 0 komentarzy | rafbl

Za nami kolejny, nieco przedłużony weekend z siatkarskimi emocjami. Tym razem osiem zespołów reprezentujących nasz region rozegrało w sumie siedem spotkań. Przyjrzeliśmy się wynikom ich zmagań w I Lidze Kobiet, II Lidze oraz I Lidze Śląskiej Kobiet i mężczyzn.

Siatkarskie podsumowanie tygodnia #4
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I Liga Kobiet:

Drugą z rzędu ligową porażkę zanotowały w rozgrywkach I Ligi Kobiet gliwickie akademiczki. Prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę gliwiczanki w derbowym starciu z beniaminkiem - Asotra Płomień Sosnowiec zdołały ugrać na wyjeździe tylko jednego seta przegrywając sobotnie spotkanie 1:3.

Asotra Płomień Sosnowiec - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1 (25:20, 25:22, 16:25, 25:17)

Płomień: Buczek, Trojnar, Grodzka, Patoń, Kawa, Kołodziej oraz Colik (libero), Bartyzel (libero), Woźniczka, Bagrowska, Pfeifer-Jucha, Bodzęta, Abramajtys

AZS: Napalkova, Skiba, Cygan, Jakóbiak, Ciesielczyk, Skowron oraz Szmigielska (libero), Elko (libero), Wilczek, Chomicz


II Liga:

Pierwszą porażkę w sezonie zapisali na swoim koncie wracający do gry po dwutygodniowej przerwie siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy zmierzyli się na wyjeździe z TKS-em Tychy. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali je w trzech setach.

TKS Tychy - TS Volley Rybnik 3:0 (25:22, 29:27, 25:17)

TKS: Wachowicz, Krawczyk, Fijałkowski, Zborowski, Miller, Dzierżanowski oraz Laszczak (libero), Żłobecki D. (libero), Pazgan, Żłobecki Ł.

Volley: Chudziak, Andrulewicz, Bangrowski, Kukulski, Jurkowski, Gruszczyński oraz Fedak (libero), Kupczak

Wyjazdowe spotkanie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla z NKS-em Start Namysłów zostało przełożone na inny termin.


I Liga Śląska Kobiet:

Dwa zwycięstwa zanotował w ostatnim tygodniu siatkarki UKS-u Jedynka Rybnik. W piątek w starciu dwóch beniaminków rywalizujących w Grupie 1 I Ligi Śląskiej Kobiet pokonały one na własnym parkiecie w czterech setach MUKS Michałkowice. W środę rybniczanki rozegrały natomiast zaległe spotkanie z MKS-em Dwójka Zawiercie. W wyjazdowym starciu nie dały one rywalkom żadnych szans triumfując pewnie w trzech setach. Dla siatkarek UKS-u były to pierwsze zwycięstwa w sezonie.

UKS Jedynka Rybnik - MUKS Michałkowice 3:1 (21:25, 25:22, 25:23, 25:21)

UKS: Zawisza, Łacińska, Kurpanik, Szmajduch, Krzystała, Koterla oraz Smołka (libero), Zbyl (libero), Kuczera, 

MUKS: Pawłowska, Malarz, Błanik, Drożdż Karolina, Zawadzka, Steinhof oraz Nowak (libero), Drożdż Klaudia, Górnicka, Szkonter, Kałuża

MKS Dwójka Zawiercie - UKS Jedynka Rybnik 0:3 (18:25, 21:25, 17:25)

MKS: Jaworska-Nowak, Gajek, Galas, Pikuła, Surgut, Las oraz Szczygieł (libero), Czernik, Mizera

UKS: Koterla, Zawisza, Kuczera, Kurpanik, Szmajduch, Krzystała oraz Smołka (libero), Szlązak (libero), Michalska, Wącirz

W Grupie 2 I Ligi Śląskiej Kobiet swoje mecze rozegrały natomiast trzy z czterech w klubów reprezentujących region. W pierwszym z nich w derbowym starciu prowadzone przez Jarosława Bodysa zawodniczki JKS-u SMS Jastrzębie podejmowały na własnym parkiecie MKS Zorza Wodzisław Śląski. Po dwóch pewnie wygranych przez jastrzębianki setach, w dwóch kolejnych do głosu doszły podopieczne Andrzeja Brzezinki, które triumfując w końcówkach doprowadził do tie-breaka. W decydującej odsłonie lepsze były jednak gospodynie, które triumfując 3:2 zanotowały drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

JKS SMS Jastrzębie - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:17, 25:19, 25:27, 21:25, 15:11)

JKS: Rzepa, Bury, Żagan, Pławecka, Babich, Kuczera oraz Borowiecka (libero), Zabłocka, Polak, Ząbek, Pater

MKS: Melska, Mika, Grabowska, Łotecka, Chojnacka, Zielonka oraz Kmiecik (libero), Mendrela, Kąsik, Brawińska

Kolejne ligowe zwycięstwo zanotowały prowadzone przez Pawła Wrzeszcza liderki tabeli - MUKS Sari Żory. W sobotnim spotkaniu pewnie w trzech setach pokonały one VC Victoria MOSiR Cieszyn umacniając się tym samym na czele ligowej tabeli. Siatkarki MUKS-u przewodzą ligowej tabeli mając na koncie komplet punktów.

MUKS Sari Żory - VC Victoria MOSiR Cieszyn 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

MUKS: Strządała, Fedyczkowska, Puczok, Durczyńska, Zbrzezna, Konsek oraz Hajska (libero), Chłopik (libero), Biodrowicz, Człowiek, Konsek-Badura, Mazur

Victoria: Sokalska, Kluska, Kozyra, Husarek, Wróblewska, Wróbel oraz Palej

Czwarty z naszych przedstawicieli w Grupie 2 - GS UKS Krzanowice w ostatniej kolejce pauzował.


I Liga Śląska:

Po raz pierwszy w sezonie 2020/2021 na parkiet wyszli siatkarze KS AZS Rafako Racibórz. Prowadzeni przez Bartosza Frątczaka raciborzanie w spotkaniu 4. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej zmierzyli się w wyjazdowym derbowym starciu z SK Górnik Radlin. Inauguracja nie była dla Rafako udana, bowiem prowadzeni przez Witolda Słaninę radlinianie wygrali to spotkanie w czterech setach odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

SK Górnik Radlin - KS AZS Rafako Racibórz 3:1 (25:22, 18:25, 25:10, 25:13)

Górnik: Szafranek, Dzido, Gardyan, Boduch, Sprawka, Konieczny K. oraz Ferdyan (libero), Płaczek, Nowakowski, Maciej, Konieczny D., Bartosik

Rafako: Błaszczok, Radomski, Kasprzycki, Gonsior, Marchwiak, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Thym, Besz

Spotkanie trzeciego z naszych ligowców w I Lidze Śląskiej - KS Rudziniec, który podejmować miał na własnym parkiecie Forma AZS Częstochowa zostało przełożone na inny termin.