Sobota, 19 października 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Grad goli na Jastorze! Wicelider lepszy od JKH

24.10.2020 08:14 | 0 komentarzy | rafbl

Aż osiemnaście bramek padło we wczorajszym spotkaniu hokejowej Ekstraligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie i Re-Plast Unią Oświęcim. Lepsi po szalonym meczu okazali się goście, którzy wygrali 10:8.

Piątkowe spotkanie na szczycie ligowej tabeli rozpoczęło się lepiej dla prowadzonych przez Roberta Kalabera gospodarzy, którzy po pięciu minutach prowadzili 2:0. Przyjezdni nie dali jednak za wygraną i na minutę przed końcem doprowadzili do remisu 3:3.

W drugiej tercji na Jastorze trwała prawdziwa wymiana ciosów. Jastrzębianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak goście za każdym razem odrabiali straty, a w 33. minucie wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu (5:6). W końcowym fragmencie drugiej odsłony wynik nie uległ zmianie.

Decydującą odsłonę od kolejnego trafienia w meczu rozpoczęli przyjezdni. Jastrzębianie nie poddali się i na trzy minuty przed końcem zdołali doprowadzić do remisu po 8. Ostatnie słowo należało jednak do Unii, która zdobywając dwie bramki wygrała ostatecznie 10:8.

Dla JKH wczorajsza porażka była czwartą w sezonie. Jastrzębianie z 21 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 3. miejsce.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 8:10 (3:3, 2:3, 3:4)

• 1:0 Klimiczek (Urbanowicz, Hovorka) 02:23 4/5
  • 2:0 Sawicki (Rac) 05:08
  • 2:1 Przygodzki (Trandin, Sherbatov) 10:02
  • 3:1 Jass (Sołtys, Paś) 13:53
  • 3:2 Pretnar (Koblar) 15:29
  • 3:3 Sherbatov (Trandin, Przygodzki) 18:59
  • 4:3 Rac (Kasperlik, Kostek) 21:01