Górnik pokonał KSZO w doliczonym czasie i gra dalej w Pucharze Polski

30.10.2020 20:32 | 0 komentarzy | kozz

Z trudem ekstraklasowemu Górnikowi Zabrze udało się pokonać trzecioligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w ramach 1/16 Pucharu Polski.  Zespół Marcina Brosza wygrał 3:2 strzelając dwa gole w ostatnich minutach meczu.

O tym, że KSZO jest trudnym rywalem i nie można go lekceważyć przekonała się wcześniej ekstraklasowa Wisła Kraków, która z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego odpadła w 1/32 finału.

Górnik również przekonał się o tym, jak trudno pokonać trzecioligowca. Już w 2. minucie KSZO wyszło na prowadzenie, a gola zdobył Wojciech Trochim. Zabrzanie zdołali wyrównać przed przerwą za sprawą Stefanosa Evangelou. Po przerwie to znów gospodarze prowadzili. Tym razem gola dla ekipy KSZO strzelił Konrad Zaklika. To, że zespół z trzeciej ligi miał korzystniejszy rezultat tym bardziej dziwiło, bo kilka minut wcześniej zespół z Ostrowca stracił Przemysława Dwórzyńskiego, który dopuścił się brutalnego faulu i wyleciał z boiska. Górnicy walczyli do końca chociażby o to, żeby z osłabionym rywalem doprowadzić do dogrywki. Sztuka ta udała się w 90. minucie, gdy do bramki piłkę posłał Przemysław Wiśniewski. Ekipa z Zabrza poszła za ciosem i jeszcze w doliczonym czasie objęła prowadzenie po trafieniu Alasany Manneha. Gambijczyk dał tym samym awans zabrzańskiej drużynie do 1/8 finału Pucharu Polski.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze 2:3 (1:1)

Wojciech Trochim 2., Konrad Zaklika 62. - Stéfanos Evangélou 39., Przemysław Wiśniewski 90., Alasana Manneh 90.+2.

KSZO 1929: Paweł Lipiec - Jakub Głaz, Damian Mężyk, Przemysław Dwórzyński, Marcin Kaczmarek - Bartosz Szydłowski (57. Maciej Kraśniewski), Konrad Zaklika (85. Jan Imiołek), Wojciech Trochim (85. Mateusz Mąka), Tomasz Persona - Jakub Chrzanowski (79. Paweł Kaczmarek), Szymon Stanisławski.

Górnik: Dawid Kudła - Giánnis Massoúras (54. Daniel Ściślak), Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Stéfanos Evangélou, Erik Janža - Roman Procházka (75. Adam Ryczkowski), Alasana Manneh, Wojciech Hajda (54. Bartosz Nowak) - Alex Sobczyk (59. Piotr Krawczyk), Norbert Wojtuszek (60. Michał Rostkowski).

żółte kartki: Mężyk, Głaz, Trochim - Hajda, Sobczyk, Ściślak, Rostkowski.

czerwona kartka: Przemysław Dwórzyński (54. minuta, KSZO 1929, za brutalny faul).