Sobota, 19 października 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Hokeiści z Jastrzębia górą w derbach. Phillips załatwił sprawę

30.10.2020 21:31 | 0 komentarzy | kozz

Mecz XV kolejki Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS-em Katowice, a JKH GKS Jastrzębie zakończył się zwycięstwem jastrzębian 5:2.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 2:2. Szybko, bo w 2. minucie prowadzenie JKH dał Radosław Sawicki. Gospodarze wyrównali w 13. minucie po trafieniu Patryka Krężołka, a na dwie minuty przed końcem pierwszej tercji objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Wajda. Odpowiedź jastrzębian była błyskawiczna i już minutę później było 2:2, a wyrównał Marcin Horzelski.

Zwycięstwo ekipie z Jastrzębia zapewnił Zack Phillips. To był jego dzień. Najpierw tuż na początku drugiej tercji posłał krążek do bramki i mieliśmy prowadzenie JKH 3:2. 10 minut później Kanadyjczyk podwyższył prowadzenie na 4:2. Takim wynikiem zakończyła się druga odsłona. W trzeciej tercji padła tylko jedna bramka. Ponownie Phillips wpisał się na listę strzelców posyłając krążek do pustej bramki w ostatniej sekundzie meczu. JKH GKS wygrał w Katowicach 5:2.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)