Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Niepokonana ZAKSA z kolejnym kompletem punktów

31.10.2020 16:34 | 0 komentarzy | rafbl

W zaległym spotkaniu 8. kolejki Plus Ligi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na wyjeździe bez straty seta Ślepsk Malow Suwałki. Kędzierzynianie z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.

Niepokonana ZAKSA z kolejnym kompletem punktów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa pierwsze sety sobotniego spotkania w Suwałkach miały podobny przebieg. Początkowo żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi, co zauważyć można było po rezultacie na tablicy wyników, na której raz po raz pojawiał się remis. Prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia kędzierzynianie kilkukrotnie w pierwszej i drugiej partii odskakiwali na kilka "oczek" przewagi, jednak ambitnie walczący gospodarze za każdym razem odrabiali straty. Ostatecznie losy dwóch pierwszych odsłon rozstrzygały się w końcówkach, w których więcej zimnej krwi zachowywali siatkarze ZAKSY, którzy triumfowali odpowiednio do 24 i 23.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando gości. Kędzierzynianie konsekwentnie budowali swoją przewagę i w środkowej fazie seta prowadzili czterema punktami (10:14). Gospodarze zdołali zniwelować straty, jednak w końcówce ZAKSA odbudowała swoje prowadzenie (16:20) i triumfowała ostatecznie do 19, a w całym spotkaniu 3:0 odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie. ZAKSA z kompletem punktów zdobytych w ośmiu meczach jest liderem ligowej tabeli. 

Statuetką dla najlepszego zawodnika spotkania nagrodzony został atakujący ZAKSY - Łukasz Kaczmarek, który zdobył dla swojego zespołu 16 punktów. Dla 26-letniego zawodnika jest to trzecie tego typu wyróżnienie w sezonie.

Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 23:25, 19:25)

Ślepsk: Tuaniga, Rousseaux, Sapiński, Bołądź, Rohnka, Sacharewicz oraz Czunkiewicz (libero), Szwaradzki, Rudzewicz, Gonciarz, Waliński, Klinkenberg

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Rejno