Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Siatkarskie podsumowanie weekendu #6: Przełamanie Volleya, KS Rudziniec liderem

01.11.2020 20:04 | 0 komentarzy | rafbl

Dwa zwycięstwa w dwóch meczach to bilans naszych zespołów w rozegranych weekend ligowych spotkaniach na siatkarskich parkietach. Niewielka ilość spotkań, których wyniki prezentujemy poniżej spowodowana jest przerwą w rozgrywkach związaną ze Świętem Zmarłych. Zapraszamy do lektury.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #6: Przełamanie Volleya, KS Rudziniec liderem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

II Liga:

Po trzech porażkach z rzędu na zwycięską ścieżkę wróci występujący w II Lidze siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy wykorzystując przerwę w rozgrywkach w sobotnie popołudnie w zaległym spotkaniu 3. kolejki rozgrywek podejmowali na własnym parkiecie beniaminka - NKS Start Namysłów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po bardzo dobrej grze triumfowali w premierowej odsłonie do 22. Trzy kolejne sety należały jednak do prowadzonych przez trenera Dawida Hołdę rybniczan, którzy wygrywając do 25, 19 i 18 zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1 odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie.

TS Volley Rybnik - NKS Start Namysłów 3:1 (22:25, 27:25, 25:19, 25:18)

Volley: Kupczak, Hoszman, Andrulewicz, Władarz, Kukulski, Jurkowski oraz Fedak (libero), Gdowski (libero), Bangrowski, Gruszczyński

Start: Sobieraj, Szyporta, Bryś, Krakowiak, Lisovol, Trojanowski oraz Borgulat (libero), Brus, Kohs, Feldman

Rybniczanie legitymujący się bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek z 6 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce.


Przerwę w rozgrywkach na nadrabianie ligowych zaległości wykorzystali niepokonani w tym sezonie siatkarze KS Rudziniec. W piątkowym meczu prowadzeni przez Marcina Grzegoszczyka rudzińczanie w zaległym spotkaniu 3. kolejki rozgrywek podejmowali na własnym parkiecie Hemarpol Norwid Częstochowa.

Dwa pierwsze sety dostarczyły sporo emocji, a ich losy rozstrzygały się w końcówkach. Premierową partię po grze na przewagi zapisali na swoim koncie gospodarze, którzy okazali się lepsi wygrywając do 26, natomiast w drugiej do 23 zwyciężyli goście. Dwie kolejne partie meczu miały bardzo jednostronny przebieg. Na parkiecie od początku dominowali miejscowi, którzy wygrywając do 17 i 16 triumfowali w całym spotkaniu 3:1 odnosząc czwarte zwycięstwo w sezonie.

KS Rudziniec - Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1 (28:26, 23:25, 25:17, 25:16)

KS: Chudyba, Lach, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Madej, Kocur oraz Zemka (libero), Piwowarczyk, Rachwał, Kupiec

Hemarpol: Kantorowicz, Moll, Kuzior, Świeboda, Michałek, Pośpiech oraz Ruchniak (libero), Mordarski (libero), Olczyk, Madej, Boczkowski, Grabowski, Chmielewski

Zawodnicy KS Rudziniec, którzy mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Forma AZS Częstochowa awansowali z kompletem punktów na 1. miejsce w tabeli.