środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Liliana Porwoł z brązowym medalem Mistrzostw Polski

03.11.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

Młoda i zdolna szpadzistka Liliana Porwoł w minionym tygodniu przyjechała z Mistrzostw Polski Młodzików w Konopiskach z brązowym medalem. To kolejny sukces zawodniczki RMKS Rybnik.

Liliana Porwoł i jej trener Artur Fajkis na mistrzostwach w Konopiskach fot. RMKS Rybnik

Liliana Porwoł w marcu ubiegłego roku startowała w turnieju na Węgrzech, gdzie na 70 zawodniczek zajęła wysokie 12. miejsce. W listopadzie 2019 wzięła udział w turnieju Cena USK Praha” w Pradze, gdzie wywalczyła 1. miejsce na podium w kat. do 15 lat oraz 3. miejsce w kat. do 17 lat. Teraz, w Konopiskach 18 października Liliana Porwoł wywalczyła dla siebie 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików. Szpadzistka reprezentowała barwy RMKS Rybnik. - Niestety, turniej drużynowy nie przebiegał po naszej myśli. Rybniczanki rozstawione z numerem 6 po turnieju indywidualnym przegrały swój pierwszy mecz o ćwierćfinał z PTG Sokół Mielec 36:35 i odpadły z turnieju zajmując 10 miejsce – informują w RMKS Rybnik. Choć dla młodej mieszkanki Pszowa zajęcie 3. miejsca pozostawia pewien niedosyt, to jednak wysokie osiągnięcie i kolejny szczebel w sportowej karierze. - Dla mnie to duma i satysfakcja, bo Liliana wkłada wiele pracy i serca w treningi – podkreśla Mariusz Porwoł, ojciec Liliany. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!