Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Jacek Trzeciak znów trenerem Olimpii. Tym razem Elbląg

02.11.2020 16:06 | 0 komentarzy | kozz

Raciborski trener 48-letni Jacek Trzeciak został nowym trenerem drugoligowej Olimpii Elbląg.

Jacek Trzeciak znów trenerem Olimpii. Tym razem Elbląg
fot. Olimpia Elbląg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jacek Trzeciak z powodzeniem prowadził w zeszłym sezonie inną Olimpię - z Grudziądza w rozgrywkach pierwszej ligi. Mimo dobrych wyników, ostatecznie Olimpia rozstała się z trenerem Trzeciakiem po czym zanotowała fatalny koniec sezonu i spadła do II ligi. 

Teraz Trzeciakowi powierzono misję wydostania ze strefy spadkowej Olimpii Elbląg. Raciborski trener zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Dariusza Kaczmarczyka, który został zwolniony po porażce u siebie z Górnikiem Polkowice 0:3 i wygranej z rezerwami Lecha 3:2. 

Szkoleniowiec jeszcze dziś poprowadzi pierwszy trening w nowym klubie, a już jutro wybierze się na wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce. Następnie wróci do Elbląga i w roli gospodarza jego drużyna podejmie... Olimpię Grudziądz, czyli zespół w którym Trzeciak sprawdzał się w roli trenera.

Olimpia Elbląg jest w trudnym położeniu. Zajmuje przedostatnie - 18. miejsce w tabeli i ma tylko trzy punkty przewagi nad rezerwami Lecha Poznań.  Ma też tylko trzy punkty straty do bezpiecznej pozycji, którą zajmuje Garbarnia Kraków. 

Pomiędzy trenowaniem Olimpii Grudziądz, a Olimpii Elbląg, Trzeciak rozgrywał swoje mecze w raciborskiej A klasie w drużynie Zgody Zawada Książęca.