Szósty komplet punktów "pomarańczowych"

07.11.2020 21:37 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo za trzy punkty, a siódme w sezonie zanotowali dzisiejszego popołudnia zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali na własnym parkiecie Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Dzięki wygranej "pomarańczowi" z 20 punktami na koncie umocnili się na pozycji wicelidera ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie od początku przebiegało pod dyktando prowadzonych przez trenera Luke`a Reynoldsa zawodników Jastrzębskiego Węgla, czego efektem były pewne zwycięstwa "pomarańczowych" w dwóch pierwszych setach, w których pokonali rywali dwukrotnie do 17.

Trzeci set początkowo należał do gości, jednak z czasem do głosu doszli lepsi dzisiejszego popołudnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy nie wykorzystali jednak prowadzenia 20:16 i przegrali na przewagi do 24. Czwarta odsłona to powrót gospodarzy do gry z dwóch pierwszy setów. W efekcie jastrzębianie pokonali rywali do 17 triumfując tym samym w całym spotkaniu 3:1.

MVP spotkania wybrany został atakujący Jastrzębskiego Węgla - Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dla swojego zespołu 26 punktów.

Jastrzębianie po ośmiu rozegranych meczach z 20 punktami na koncie są wiceliderem tabeli. Prowadzi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która rozgrywają tyle samo meczów zgromadziła o cztery "oczka" więcej.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17)

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski oraz Popiwczak (libero)

Czarni: Kędzierski, Loh, Dryja, Gąsior, Sander, Josifow oraz Nowowsiak (libero), Pasiński, Firszt, Zrajkowski