Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Udany powrót ZAKSY

21.11.2020 18:31 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do pokonania Stali Nysa w sobotnim spotkaniu Plus Ligi. Dla kędzierzynian było to pierwsze spotkanie po trzytygodniowej przerwie.

Udany powrót ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostatnie ligowe spotkanie rozegrali 31 października. Trzytygodniowa przerwa nie wpłynęła jednak na ich dyspozycję czego obraz widać było w sobotnim spotkaniu z beniaminkiem Plus Ligi - Stalą Nysa.

Spotkanie w Hali Azoty od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy mieli jednak trudności ze zbudowaniem sobie bezpiecznej przewagi. Konsekwentna gra ZAKSY wystarczyła jednak do triumfu w premierowej odsłonie do 21. W drugim secie od początku dominowali gospodarze. Wyraźnie lepsi w tym fragmencie spotkania kędzierzynianie raz po raz seryjnie zdobywali punkty i w efekcie pokonali rywali bardzo pewnie do 13. Trzecia i zarazem ostatnia partia to kontynuacja skutecznej gry ZAKSY. Niemająca argumentów Stal nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy wygrali do 19, a całe spotkanie 3:0 odnosząc tym samym dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został przyjmujący ZAKSY - Kamil Semeniuk, który zdobył 15 punktów.

Kędzierzynianie z kompletem 27 punktów zdobytym w dziewięciu rozegranych meczach są niekwestionowanym liderem tabeli. Nad drugim w tabeli Jastrzębskim Węglem ZAKSA ma cztery "oczka" przewagi.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:13, 25:19)

ZAKSA: Toniutti, Semeniuk, Rejno, Kluth, Staszewski, Smith oraz Zatorski (libero), Kochanowski, Wójtowicz

Stal: Komenda, Bućko, Lemański, Ben Tara, Łapszyński, M`Baye oraz Dembiec (libero), Ruciak (libero), Długosz, Szczurek, Filip, Schamlewski, Zajder