Koszykarskie podsumowanie weekendu #9: Podwójne zwycięstwo RMKS Xbest Rybnik, wygrana GTK Sordrew

24.11.2020 15:48 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend odbyło się pięć spotkań z udziałem drużyn z naszego regionu na szczeblu II ligi mężczyzn i kobiet.

II liga mężczyzn:

Koszykarze rezerw GTK walczyli jak równy z równym, z wyżej notowanym zespołem z Bielska. Gliwiczanie choć wysoko przegrali w drugiej kwarcie, to w pozostałych rzucili więcej od rywala. Jeszcze przed ostatnią odsłoną przegrywali z Daas BH trzema oczkami. Ostatecznie wygrali trzema i zapisali na swoje konto trzecie zwycięstwo w sezonie. GTK Sordrew zajmuje 9. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (3. miejsce).

GTK Sordrew Gliwice - Daas BH Bielsko-Biała 81:78 (25:19, 19:30, 21:19, 16:10)

Najlepiej punktujący:

• GTK: Stanisław Heliński 34, Bartosz Chodukiewicz 18, Aleksander Wiśniewski 13.
  • Daas BH: Oskar Janicki 14, Wojciech Zub 11, Sebastian Dusiło 11.

Mecz z serii kto zasługuje bardziej na ostatnie miejsce w tabeli. Przed tym meczem były to dwie ostatnie drużyny w męskiej II lidze. Przez trzy kwarty gliwiczanie walczyli z Cracovią na równi, ale za to w ostatniej kwarcie rywal okazał się zdecydowanie lepszy i 10-punktową przewagę powiększył do 27-punktowej. Koszykarze Politechniki tym samym doznając ósmej porażki zameldowali się na ostatnim - 13. miejscu w tabeli. W najbliższy weekend Politechnika podejmie u siebie AZS PWSTE Jarosław (10. miejsce).

KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 89:62 (17:15, 22:18, 25:21, 25:8)

• Cracovia: Sebastian Dąbek 29, Błażej Karlik 20, Jakub Iskra 11, Patryk Hałka 10.
  • Politechnika: Łukasz Piwowarczyk 25, Kamil Michalik 17, Wojciech Kuśmierz 13.

Drużyna MKKS Rybnik pauzowała.

Pracowity weekend koszykarek z Rybnika. Najpierw musiały udać się do Kamienicy Polskiej, żeby z łatwością pokonać jedną z najsłabszych drużyn ligi, następnie zmierzyły się w derbach z Olimpią Wodzisław i również zdecydowanie pokazały swoją wyższość. Dwa weekendowe zwycięstwa dały awans RMKS na pierwsze miejsce. Za plecami wciąż czai się Zagłębie Sosnowiec, które ma rozegrane dwa mecze mniej. Właśnie z Zagłębiem RMKS rozegra mecz wyjazdowy w najbliższy weekend. Dwa dni wcześniej rybniczanki podejmą RKK AZS Racibórz. Z kolei Olimpia Wodzisław zagra na wyjeździe z AZS Uniwersytetu Śląskiego.

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Kamienica Polska - RMKS Xbest Rybnik 29:104 (6:29, 7:30, 8:23, 8:22)

Najlepiej punktujące:

• Dwójka: Maja Cykowska 10.
  • RMKS: Joanna Sobota 25, Natalia Rusińska 16, Ewelina Najduch 14, Agnieszka Cwill 14, Marlena Jurzica 11.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - RMKS Xbest Rybnik 54:87 (17:27, 20:31, 9:15, 8:14)

• Olimpia: Marcelina Strządała 25.
  • RMKS: Karolina Danielewicz 19, Ewelina Najduch 14, Agnieszka Cwill 14, Beata Jurczyńska 12, Natalia Rusińska 10.

Koszykarki RKK AZS kompletują porażki. W miniony weekend zdecydowanie przegrały z AZS-em Uniwersytetu Śląskiego. Odstawały w każdej z kwart i zasłużenie przegrały 31:84. RKK zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale znajdująca się za plecami drużyna z Wisły ma rozegrane cztery mecze mniej. RKK AZS pod koniec listopada zagra dwa mecze. Najpierw z RMKS Xbest Rybnik, następnie z ISWJ Wisła.

RKK AZS Racibórz - AZS Uniwersytetu Śląskiego 31:84 (10:21, 6:21, 8:17, 7:25)

• RKK AZS: Zuzanna Stęc 13.
  • AZS Uniw. Śl.: Monika Kominowska 18, Paulina Kamińska 13, Paulina Ptak 11, Julia Kluziak 10.