Poniedziałek, 27 marca 2023

imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta

RSS

Unia Racibórz jednak zagra w finale Pucharu Polski! Czernica ukarana walkowerem

26.11.2020 14:31 | 1 komentarz | kozz

Raciborska Unia przegrała w półfinale Pucharu Polski z Zameczkiem Czernica 2:3, ale decyzją Komisji ds. Rozgrywek wynik meczu zweryfikowano jako walkower 0:3 przeciwko drużynie z Czernicy, w której wystąpił nieuprawniony zawodnik. Oznacza to, że Unia Racibórz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. 

Unia Racibórz jednak zagra w finale Pucharu Polski! Czernica ukarana walkowerem
fot. Julia Polak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się dowiedzieliśmy przy weryfikacji meczu w systemie stwierdzono błąd. Dotyczył on zawodnika Zameczku Czernica, który zgłoszony był tylko do drugiej drużyny występującej w C klasie. W Pucharze Polski udział brała pierwsza drużyna i do niej ów zawodnik nie został uprawniony. Klub z Czernicy zrobił to dzień po meczu z Unią, umożliwiając tym samym grę zawodnikowi w następnym meczu ligowym.

Zgodnie z uchwałą i regulaminem ramowym w paragrafie 22, punkcie 7, czytamy:

Klub posiadający drużyny w różnych klasach rozgrywkowych składa wniosek o uprawnienie zawodników w systemie Extranet dla każdej drużyny celem uprawnienia do gry pod rygorem utraty punktów walkowerem oraz innych konsekwencji regulaminowych i dyscyplinarnych (zawodnik musi zostać uprawniony do każdej drużyny, w której występuje).

Oficjalny komunikat pojawi się popołudniu na stronie podokręgu.

Ostatecznie to Unia Racibórz zagra na wiosnę w finale Pucharu Polski, a jej rywalem będzie zwycięzca sobotniego meczu pomiędzy Naprzodem 32 Syrynia, a LKS-em Krzyżanowice. Zostanie on rozegrany 28 listopada w Nieboczowach. Początek o godz. 17:00.