JKH GKS Jastrzębie powiększa przewagę w tabeli

04.12.2020 21:06 | 0 komentarzy | rafbl

Jedenaste z rzędu, a osiemnaste w sezonie zwycięstwo zanotowali dzisiejszego popołudnia hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy pokonali na wyjeździe Re-Plast Unię Oświęcim. Dzięki wygranej jastrzębianie umocnili się na czele ligowej tabeli powiększając przewagę nad zajmującym 2. miejsce GKS-em Tychy do czterech "oczek".

Początek piątkowego spotkania 22. kolejki rozgrywek pomiędzy Re-Plast Unią Oświęcim a liderem - JKH GKS-em Jastrzębie miał wyrównany przebieg o czym świadczyć może fakt, że pierwsza bramka padła dopiero w 19. minucie. Bramkę do szatni dla jastrzębian zdobył Mateusz Bryk. W drugiej tercji losy spotkania rozstrzygnęły się. Podopieczni trenera Roberta Kalabera za sprawą trafień Jana Sołtysa i Martina Kasperlika w odstępie sześciu minut zdobyli dwie bramki ustalając wynik meczu na 3:0.

Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju, którzy po raz pierwszy w sezonie pokonali drużynę z Oświęcimia wobec porażki GKS-u Tychy powiększyli przewagę nad wiceliderem tabeli do czterech "oczek".

W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w niedzielę jastrzębianie podejmą na Jastorze Ciarko STS Sanok.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

• 0:1 Mateusz Bryk (Roman Rac) 18:31
  • 0:2 Jan Sołtys (Dominik Paś, Maris Jass) 31:52
  • 0:3 Martin Kasperlik 37:45

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Michałowski, Kostek, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.