Hat-trick Eweliny Kamczyk w Opolu [ZDJĘCIA]

06.12.2020 21:54 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielę w Opolu, pochodząca z Krzyżanowic Ewelina Kamczyk ustrzeliła hat-tricka dla swojego zespołu - Górnika Łęczna w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko trzecioligowej Unii Opole. Górnik wygrał pewnie 10:0 i awansował do kolejnej rundy. Było to strzeleckie przetarcie przed meczem Górnika z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzyń, które odbędzie się w czwartek.

Zawodniczki z Łęcznej były zdecydowanym faworytem starcia z III-ligowcem. Na otwierające wynik trafienie musieliśmy jednak chwilę poczekać. Po raz pierwszy piłka do siatki wpadła w 22. minucie, ale w tej sytuacji sędzia dopatrzyła się pozycji spalonej zawodniczki Górnika. Chwilę później wreszcie udało się trafić, a gol był dziełem Eweliny Kamczyk, która przeprowadziła solową akcję i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę opolanek.

Worek z bramkami tym samym się rozwiązał, bo już niespełna kwadrans później było 4:0! Najpierw na listę strzelczyń wpisała się uderzająca zza pola karnego Anna Zając, a kolejną bramkę zdobyła Nikola Karczewska. W 37. minucie dublet, po pięknej zespołowej akcji, skompletowała zaś Ewelina Kamczyk. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy „Kamyk” ustrzeliła klasycznego hat-tricka, zdobywając gola na 6:0. W międzyczasie swoje trafienie zaliczyła też Emilia Zdunek.

Przy wysokim prowadzeniu trener Górnika dokonał w przerwie aż czterech zmian. Na murawie pojawiły się Klaudia Zielińska, Kamila Osajkowska, Julita Głąb i Oliwia Rapacka. Ta ostatnia zawodniczka kilkanaście minut po wznowieniu gry miała świetną okazję do zdobycia gola, ale tym razem na wysokości zadania stanęła golkiperka gospodyń.

Na tym etapie meczu zawodniczki z Łęcznej pewnie kontrolowały jego przebieg. Mimo wielu dogodnych sytuacji piłka nie chciała jednak po raz siódmy wpaść do siatki. Zmieniło się to dopiero w 72. minucie za sprawą gola Oliwii Rapackiej. Kilka chwil później było już 9:0, a tym razem bramki były dziełem Patricii Hmirovej i Emilii Zdunek. Wynik meczu ustaliła na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Małgorzata Grec.

KS Unia Opole – GKS Górnik Łęczna 0:10 (0:6)

Bramki: Kamczyk 23., 37., 44., Zając 31., Karczewska 35., Zdunek 40., 85., Rapacka 72., Hmirova 84., Grec 89.

GKS Górnik: Paturaj (46. Zielińska) – Dyguś (46. Rapacka), Górnicka, Zawadzka (46. Osajkowska), Zając (46. Głąb), Grec, Ratajczyk, Hmirova, Zdunek, Kamczyk, Karczewska (61. Kaczor).