Sobota, 19 października 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

JKH GKS Jastrzębie przegrał derby kończąc piękną serię zwycięstw

12.12.2020 10:25 | 0 komentarzy | kozz

Piękna seria zwycięstw zakończyła się w spotkaniu derbowym z Katowicami. Po dwunastu wygranych z rzędu hokeiści JKH GKS przegrali ligowy mecz.

Pierwsze dwie tercje nie przyniosły bramek, co bardzo rzadko zdarza się w meczach hokejowych. Wynik meczu dopiero w 44. minucie otworzył Mateusz Zieliński, który pocelował spod niebieskiej i zmylił zasłoniętego Nechvatala. Hokeiści JKH błyskawicznie odpowiedzieli na to trafienie, bowiem już w 46. minucie było 1:1 za sprawą gola Marka Hovorki. W 56. minucie JKH GKS stracił bramkę, która zdecydowała o jego porażce. Podanie na czystej pozycji otrzymał Jesse Rohtla. Doświadczony Fin nie zmarnował takiej szansy i technicznym strzałem ustalił wynik zawodów.

Hokeiści z Jastrzębia mimo przegranej rok 2020 zakończyli na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Tuż po świętach, 27 grudnia jastrzębscy hokeiści zagrają o finał Pucharu Polski z Energą Toruń.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

• 0:1 Zieliński (Krężołek) 44:00
  • 1:1 Hovorka (Jass, Rac) 45:20 5/3
  • 1:2 Rohtla (Fraszko, Kuronen) 55:08

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Michałowski, Kostek, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.