Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Piast przegrał w hicie kolejki

14.12.2020 10:39 | 0 komentarzy | dud

W dniach 12-13 grudnia została rozegrana następna kolejka zmagań I ligi futsalu oraz Statscore Futsal Ekstraklasy. 

Piast przegrał w hicie kolejki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W hitowym starciu Statscore Futsal Ekstraklasy spotkały się drużyny Piasta Gliwice oraz Constractu Lubawa. Obie drużyny w ostatnim czasie plasowały się w czołowej trójce ligi.

Gospodarzem spotkania była ekipa Constractu. Piast okazał się w tym meczu drużyną słabszą i przegrał 4:0. O ile pierwsza połowa nie zwiastowała takiego wyniku, to w drugiej części gospodarze boleśnie punktowali gości z Gliwic. W drugiej odsłonie Constract strzelił trzy bramki. Po tym spotkaniu Piast plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. W ostatnim tegorocznym meczu Piast Gliwice zagra u siebie z drużyną Słoneczny Stok Białystok. 

Constract Lubawa - Piast Gliwice 4:0 

bramki:

Bartłomiej Piórkowski 14, Vitinho II 28, Tomasz Lutecki 32, Pedro Silva 40

Zaległości odrabia drużyna P.A. Nova Gliwice. Jednak zawodnicy drużyny z Gliwic woleliby zapomnieć o dwóch spotkaniach rozegranych w poprzednim tygodniu. Najpierw P.A. Nova rozegrała zaległe spotkanie z liderem z Bielska Białej i przegrała wysoko 8:2. W niedzielę 13 grudnia ekipa z Gliwic również przyjęła osiem bramek, tym razem od Futsalu Leszno. P.A. Nova zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. 

Rekord Bielsko Biała - P.A. Nova Gliwice 8:2

bramki:

Matheus Ferreira 12, 21, Artur Popławski 13, Michał Marek 15, Paweł Budniak 20, 30, Aléx Viana 28, Łukasz Biel 35 - Patrik Zaťovič 21, Łukasz Borkowski 40

Futsal Leszno - P.A. Nova Gliwice 8:1

bramki:

Kacper Konopacki 4, 39, Sebastian Wojciechowski 6, 22, 38, Hubert Olszak 23, Jakub Molicki 27, Michał Bartnicki 37 - Piotr Hiszpański 22

Drugie kolejne spotkanie przegrała Sośnica Gliwice. Tym razem Sośnica przegrała na wyjeździe z BSF Bochnia. Porażka sprawiła, że drużyna z Gliwic spadła na piąte miejsce w tabeli I ligi futsalu. Sośnica w tym roku nie rozegra już spotkań ligowych. Po nowym roku drużyna z Gliwic będzie podejmowała u siebie KS AZS UMCS Lublin. 

BSF Bochnia - Sośnica Gliwice 5:2


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl