Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Wygrane derby Jastrzębskiego Węgla

16.12.2020 21:39 | 0 komentarzy | rafbl

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie zanotowali dzisiaj w rozgrywkach Plus Ligi siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w zaległym meczu 16. kolejki pokonali MKS Będzin. Zwycięstwo w derbowym starciu z zamykającym ligową tabelę zespołem "pomarańczowi" zapewnili sobie w czterech setach.

Wygrane derby Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy set przebiegł pod dyktando Jastrzębskiego Węgla. Od początku partii "pomarańczowi" wypracowali sobie pokaźną przewagę punktową (10:3, 13:7, 17:10), której nie oddali do końca seta. Spora w tym zasługa znakomicie serwującego Jakuba Buckiego. Wygraną w premierowej odsłonie przypieczętował udanym atakiem Yacine Louati (25:17).

Początkowy fragment drugiej części meczu miał już bardziej wyrównany przebieg. W szeregach jastrzębian znakomicie dysponowany był Bucki. Stłamszeni w pierwszej odsłonie rywale, teraz poczynali sobie znacznie pewniej (10:10). Przy stanie 15:14 dla MKS-u trener Luke Reynolds po raz pierwszy w tym spotkaniu sięgnął po czas dla swojej ekipy. Po pauzie, gospodarze zrobili przejście. Później na prowadzenie wyszli goście. Co ciekawe, praktycznie przez cały drugi set walka toczyła się na styku i długo żadna z ekip nie potrafiła wypracować większej aniżeli dwa punkty przewagi. W końcówce udało się to przyjezdnym, którzy nie oddali już prowadzenia (25:23) i mieliśmy remis w meczu 1:1.

Od początku trzeciego seta na placu gry zameldował się Jakub Popiwczak, który zmienił Szymona Bińka. Tym razem to miejscowi długo nadawali ton boiskowym wydarzeniom (5:3, 10:8, 16:14) i kiedy wydawało się, że pewnie padnie on łupem „pomarańczowych”, w jego końcówce MKS obronił trzy piłki setowe. W ostatniej akcji seta najlepszy na placu gry Bucki rozbił będziński blok (25:23), dzięki czemu gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia w meczu 2:1.

Czwarty set to już zupełna dominacja siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Jeszcze na początku tej partii rywale próbowali stawiać twardy opór, ale z każdą kolejną akcją siatkarzom gospodarzy udawało się skutecznie gasić zapał będzinian. Świetne akcje w ofensywie Yacine’a Louatiego i Rafała Szymury pozwoliły wypracować miejscowym na dystansie seta nawet dziewięciopunktową przewagę (19:10). W końcówce partii szanse gry otrzymali Michał Gierżot oraz Patryk Cichosz-Dzyga. Przestrzelona przez Michała Godlewskiego zagrywka oznaczała koniec partii i całego spotkania wynikiem 3:1 dla Jastrzębskiego Węgla.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Jakub Bucki, który zdobył dla swojego zespołu 23 punkty.

Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Bucki, Szymura, Wiśniewski oraz Biniek (libero), Popiwczak (libero), Szalacha, Gierżot, Cichosz-Dzyga

MKS: Thiago, Santana, Schmidt, Faryna, Sobański, Faryna oraz Gregorowicz (libero), Bobrowski, Godlewski, Teklak, Ratajczak, Gawryszewski, Makowski