Wygrane derby Jastrzębskiego Węgla

16.12.2020 21:39 | 0 komentarzy | rafbl

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie zanotowali dzisiaj w rozgrywkach Plus Ligi siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w zaległym meczu 16. kolejki pokonali MKS Będzin. Zwycięstwo w derbowym starciu z zamykającym ligową tabelę zespołem "pomarańczowi" zapewnili sobie w czterech setach.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando Jastrzębskiego Węgla. Od początku partii "pomarańczowi" wypracowali sobie pokaźną przewagę punktową (10:3, 13:7, 17:10), której nie oddali do końca seta. Spora w tym zasługa znakomicie serwującego Jakuba Buckiego. Wygraną w premierowej odsłonie przypieczętował udanym atakiem Yacine Louati (25:17).

Początkowy fragment drugiej części meczu miał już bardziej wyrównany przebieg. W szeregach jastrzębian znakomicie dysponowany był Bucki. Stłamszeni w pierwszej odsłonie rywale, teraz poczynali sobie znacznie pewniej (10:10). Przy stanie 15:14 dla MKS-u trener Luke Reynolds po raz pierwszy w tym spotkaniu sięgnął po czas dla swojej ekipy. Po pauzie, gospodarze zrobili przejście. Później na prowadzenie wyszli goście. Co ciekawe, praktycznie przez cały drugi set walka toczyła się na styku i długo żadna z ekip nie potrafiła wypracować większej aniżeli dwa punkty przewagi. W końcówce udało się to przyjezdnym, którzy nie oddali już prowadzenia (25:23) i mieliśmy remis w meczu 1:1.

Od początku trzeciego seta na placu gry zameldował się Jakub Popiwczak, który zmienił Szymona Bińka. Tym razem to miejscowi długo nadawali ton boiskowym wydarzeniom (5:3, 10:8, 16:14) i kiedy wydawało się, że pewnie padnie on łupem „pomarańczowych”, w jego końcówce MKS obronił trzy piłki setowe. W ostatniej akcji seta najlepszy na placu gry Bucki rozbił będziński blok (25:23), dzięki czemu gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia w meczu 2:1.

Czwarty set to już zupełna dominacja siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Jeszcze na początku tej partii rywale próbowali stawiać twardy opór, ale z każdą kolejną akcją siatkarzom gospodarzy udawało się skutecznie gasić zapał będzinian. Świetne akcje w ofensywie Yacine’a Louatiego i Rafała Szymury pozwoliły wypracować miejscowym na dystansie seta nawet dziewięciopunktową przewagę (19:10). W końcówce partii szanse gry otrzymali Michał Gierżot oraz Patryk Cichosz-Dzyga. Przestrzelona przez Michała Godlewskiego zagrywka oznaczała koniec partii i całego spotkania wynikiem 3:1 dla Jastrzębskiego Węgla.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Jakub Bucki, który zdobył dla swojego zespołu 23 punkty.

Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Bucki, Szymura, Wiśniewski oraz Biniek (libero), Popiwczak (libero), Szalacha, Gierżot, Cichosz-Dzyga

MKS: Thiago, Santana, Schmidt, Faryna, Sobański, Faryna oraz Gregorowicz (libero), Bobrowski, Godlewski, Teklak, Ratajczak, Gawryszewski, Makowski