Czwartek, 7 grudnia 2023

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

25.12.2020 21:00 | 6 komentarzy | kozz

PJS to system nagradzania klubów za stawianie na młodzież oraz na wychowanków. Czas spędzony na boisku jest przeliczany na punkty, a punkty na pieniądze dla klubu. Sprawdziliśmy jak od ekstraklasy do IV ligi w PJS radzą sobie kluby z naszego regionu.

Pro Junior System. Jak radzą sobie drużyny z naszego regionu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ekstraklasa

W szesnastozespołowej ekstraklasie trudno w czołówce szukać Górnika Zabrze czy też Piasta Gliwice. Zdecydowanym liderem jest Lech Poznań, który resztę zostawił w tyle. Za nim plasuje się Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków i Raków Częstochowa. Te kluby mogą liczyć na powiększenie swoich finansów w zamian za stawianie na młodych zawodników. Górnik Zabrze jest dopiero na 11. miejscu. W Zabrzu najwyraźniej zapomniano o haśle sprzed kilku lat "Do młodzieży świat należy". Jeszcze niżej jest Piast Gliwice, który zajmuje miejsce 14.

Fortuna I Liga

GKS Jastrzębie także po rundzie jesiennej jest daleko o miejsc premiowanych. Lideruje Resovia Rzeszów, tuż za nią znajduje się Sandecja Nowy Sącz, Korona Kielce, GKS Bełchatów, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy i Miedź Legnica. GKS Jastrzębie zajmuje dopiero 15. na 18. miejsc w I lidze.

III liga (gr. III)

W II lidze nie mamy swoich reprezentantów, za to w III jest ich dwóch: Górnik II Zabrze i ROW 1964 Rybnik. Rezerwy Górnika w klasyfikacji są wysoko, bo na 2. miejscu (w całej III lidze 3. miejsce). Tuż za rezerwami Zagłębia Lubin. Za Górnikiem plasuje się Rekord Bielsko-Biała i Ruch Chorzów. ROW 1964 Rybnik póki co jest poza miejscami premiowanymi i zajmuje 7. pozycję (w całej III lidze 24. miejsce).

IV liga (grupa śląska II)

Na pięć miejsc premiowanych w grupie II, dwa kluby z naszego regionu są w czołówce. 2. miejsce zajmuje Odra Centrum Wodzisław Śląski (27. miejsce w całej IV lidze) oraz Odra Wodzisław Śląski - 5. miejsce (195. miejsce w całej IV lidze). Poza miejscami premiowanymi znajdują się: Decor Bełk - 8. miejsce (259. miejsce całej IV lidze), a także Unia Książenice i Unia Turza Śląska, które znajdują się na końcu zestawienia. Liderem jest Rozwój Katowice.

IV liga (grupa opolska)

Żaden z klubów z naszego regionu nie jest sklasyfikowany w czołówce. Zarówno Polonia Głubczyce, Chemik Kędzierzyn-Koźle jak i Porawie Większyce są poza premiowaną piątką. Najbliżej jest Polonia Głubczyce, która zajmuje 7. miejsce (138. w całej IV lidze). Dalej Chemik 9. miejsce (190.) i Porawie 17. miejsce (347.). Liderem jest Odra II Opole.