JKH GKS Jastrzębie pozostaje liderem

09.01.2021 11:44 | 0 komentarzy | dud

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie wygrali kolejne spotkanie Polskiej Hokej Ligi i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

JKH GKS Jastrzębie utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli. Lider wygrał kolejne spotkanie, tym razem po dogrywce z Comarch Cracovią.

Pierwsza tercja spotkania nie przyniosła wielu emocji. Początek spotkania nie obfitował w sytuacje strzeleckie i druga tercja zaczynała się od wyniku bezbramkowego.

Druga tercja była dużo bardziej emocjonująca. Gospodarze mieli coraz więcej sytuacji do zdobycia gola. W 37 minucie spotkania wynik otworzył napastnik JKH Kamil Wróbel. Gospodarze tercję kończyli w osłabieniu, ale udało się utrzymać wynik do końca drugiej tercji.

Trzecia tercja to napór gości, którzy za wszelką cenę zamierzali wyrównać. Cracovia mocno atakowała, jednak długo nie mogła trafić do siatki. Efekt przyszedł w 56 minucie gry, kiedy bramkę dla gości zdobył Richard Nejezchleb. Taki wynik utrzymał się do końca trzeciej tercji.

Dogrywka była rozegrana systemem trzech na trzech. Kluczowym momentem była kara dla zawodnika gości. Wtedy gospodarze otrzymali mozliwość wprowadzenia czwartego zawodnika i wykorzystali tę przewagę trafiając na 2:1.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 d. (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

bramki:

Wróbel, Hovorka - Nejezchleb

JKH GKS Jastrzębie:

Nechvatal - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Sawicki - Sevcenko, Klimiczek, Hovorka, Phillips, Ł. Nalewajka - Horzelski, Jass, Sołtys, Paś, R. Nalewajka - Michałowski, Kostek, Gimiński, Jarosz, Wróbel.

Już w niedzielę, zawodnicy JKH zagrają mecz wyjazdowy z trzecią w tabeli KH Energą Toruń.