Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Justyna Święty-Ersetic czternasta w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

10.01.2021 10:36 | 0 komentarzy | kozz

Tym razem niżej w zestawieniu najlepszych sportowców, ale wciąż na topie. Raciborska lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic zajęła 14. miejsce w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Wygrał Robert Lewandowski.

Justyna Święty-Ersetic czternasta w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego
fot. Justyna Święty-Ersetic fanpage
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Justyna Święty-Ersetic, która w poprzednich latach ocierała się o podium tym razem została sklasyfikowana na 14. miejscu. W trudnym 2020 roku raciborzanka nie miała zbyt wielu możliwości, aby pokazać się w światowych imprezach. Przede wszystkim nie było Igrzysk Olimpijskich w których tak bardzo raciborska lekkoatletka chciała pokazać się z najlepszej strony. Obecnie raciborzanka przygotowuje formę w Republice Południowej Afryki, żeby w tym roku zgarnąć kolejne medale i rekordy, a w przyszłym znów być w czołówce plebiscytu za rok 2021.

Wygrał Robert Lewandowski (piłka nożna) przed Igą Świątek (tenis ziemny) i Kamilem Stochem (skoki narciarskie). Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe), Bartosz Zmarzlik (żużel), Natalia Maliszewska (short-track), Jan Błachowicz (MMA), Wilfredo Leon (siatkówka), Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo), Dawid Kubacki (skoki narciarskie), Katarzyna Wasick (pływanie), Michał Kwiatkowski (kolarstwo), Jan-Krzysztof Duda (szachy), Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka), Magomedmurad Gadżijew (zapasy).