Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Najwyższy czas! Obie Odry zagrają do jednej bramki

10.01.2021 21:58 | 40 komentarzy | kozz

Wiele wskazuje na to, że tragikomedia w wodzisławskiej piłce nożnej dobiegła końca. Odra Wodzisław sp. z o.o. i MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski porozumiały się w sprawie dalszych losów. Odra sp. z o.o. zajmie się piłką seniorską, a MKP Odra Centrum piłką młodzieżową.

Najwyższy czas! Obie Odry zagrają do jednej bramki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym jak MKS Odra Wodzisław Śląski spadł z ekstraklasy na ziemi wodzisławskiej zaczął robić się piłkarski cyrk. Były m.in. występy kibiców pod nazwą Odry w C klasie, fuzja ze Startem Bogdanowice, a także brak Odry na jakimkolwiek poziomie rozgrywkowym, do tego doszło stworzenie seniorskiej drużyny Odry Centrum, aż w końcu kibice zaczęli się emocjonować derbami pomiędzy Odrą Wodzisław sp. z o.o. a MKP Odra Centrum Wodzisław. Na tym koniec tej przykrej historii. Teraz ma być już tylko lepiej.

Obie dotąd zwaśnione strony zaczęły ze sobą współpracować. Warunki zostały przez obie strony zaakceptowane i podpisane w umowie z umocowaniem prawnym. Odra Wodzisław sp. z o.o., która jest liderem IV ligi będzie walczyć o awans do III ligi, natomiast Odra Centrum Wodzisław wycofuje się z czwartoligowych rozgrywek i skupi się tylko na szkoleniu młodzieży.

Ważnym punktem umowy jest także to, że wytypowani i wyróżniający się zawodnicy MKP Odra Centrum będą zasilać w pierwszej kolejności szeregi drużyn seniorskich Odra Wodzisław Śląski sp. z o. o. na zasadzie wypożyczenia. Ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika w całości należy się MKP Odra Centrum. W przypadku sprzedaży zawodnika, po bezpośrednim wypożyczeniu do Odra Wodzisław Śląski sp. z o. o., strony wspólnie ustalają podział kwoty transferowej w układzie: 50% - 50%. Transfery będą realizowane przez kluby z pominięciem systemu menadżerskiego.

Strony zadeklarowały również stworzenie partnerskiego klubu biznesu, zrzeszającego lokalnych przedsiębiorców wspierających sport - w tym przypadku piłkę nożną.

Powyższymi stronami z ramienia Odry Wodzisław sp. z o.o. były: Adam Burek jako dyrektor sportowy (nadal pozostaje trenerem I drużyny), Czesław Burek, który zaangażował się w połączenie klubów, prezes Odry Grzegorz Smiatek, sponsor główny klubu Tomasz Korus oraz wspierający z boku Dariusz Kozielski. Stronę MKP Odra Centrum reprezentował prezes Roman Zieliński i Adam Mokry. Z ramienia miasta obecni byli Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego oraz wiceprezydent miasta Izabela Kalinowska, a także dyrektor MOSiR-u Bogdan Bojko.