Zacięty mecz JKH GKS Jastrzębie

30.01.2021 09:07 | 0 komentarzy | dud

W kolejnym spotkaniu Polskiej Hokej Ligi, drużyna JKH GKS Jastrzębie wygrała z Ciarko STS Sanok.

Mecz w Sanoku zapowiadał się bardzo interesująco, ponieważ gospodarze wygrali niedawno z silnymi ekipami: Podhalem Nowy Targ oraz Comarch Cracovią.

Przedmeczowe oczekiwania zostały potwierdzone podczas spotkania. Ciarko STS Sanok urwał punkt liderowi. JKH GKS wygrał mecz dopiero po rzutach karnych.

W pierwszej tercji goście mieli ogromną przewagę, jednak obie ekipy zakończyły tę część remisem 1:1. Druga tercja była bardziej wyrównana, obie drużyny nie trafiły do bramki rywali. Ostatnia tercja rozpoczęła się od ataków JKH, jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy - Spieszny. W 53 minucie meczu, bramkę zdobyli gospodarze i niespodzianka wisiała w powietrzu.

Gdy goście nie mieli nic do stracenia, ruszyli do masowych ataków, które dały wyrównanie. Bramkę zdobył Hovorka.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i na zawodników czekały rzuty karne. Goście okazali się lepsi 2:1 i to oni wygrali ten ciężki mecz.

Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 1:2)