Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie pomaga WOŚP

01.02.2021 08:28 | 0 komentarzy | kozz

W Raciborzu od pewnego czasu działa grupa miłośników strzelectwa pod nazwą „Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie”.

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie pomaga WOŚP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początki można datować na 2017 r., kiedy to dwóch pasjonatów broni palnej postanowiło stworzyć własne stowarzyszenie, które miało wprowadzić powiew świeżego powietrza w lokalne środowisko strzeleckie. Stowarzyszenie otwarte na wszelkie formy szeroko pojętego strzelectwa. Stowarzyszenie, w którym każdy otrzyma pomoc oraz zostanie nakierowany na odpowiednie tory.

Do grupy zaczęły dołączać kolejne osoby, wraz z nowymi członkami powstawały coraz to odważniejsze pomysły. W końcu stwierdziliśmy, że należy dopełnić wszelkich formalności i zalegalizować nasze zgrupowanie. Miano stowarzyszenia uzyskaliśmy w 2018 r. i zaczęliśmy realizować kolejne plany związane z budową własnej strzelnicy. W gąszczu mało sprecyzowanych przepisów oraz przerośniętej biurokracji to wyzwanie nie należało do najłatwiejszych. Z końcem 2020 r. udało nam się zrealizować najważniejszy cel – własna w pełni kryta strzelnica z 25 metrową osią i możliwością strzelania z pistoletu, karabinu i strzelby. W tworzeniu naszego obiektu udzielały się osoby zrzeszone w RSS oraz mnóstwo osób spoza stowarzyszenia. Na szczęście nie spoczęliśmy na laurach i bierzemy się za kolejne cele do zrealizowania. Obecnie nasze stowarzyszenie liczy już ponad 20 osób. W dzisiejszych czasach strzelectwo jest coraz bardziej popularne, w związku z czym każdego dnia zgłaszają się nowe osoby chętne wstąpić w nasze szeregi. Zaczynamy budować kadrę szkoleniową, która obecnie liczy już trzech instruktorów, w tym instruktora strzelectwa sportowego i bojowego z uprawnieniami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz instruktora strzelań policyjnych. Oprócz wyżej wymienionych instruktorów współpracujemy z instruktorami szkolącymi służby mundurowe, oddziały wojskowe, żołnierzy jednostek specjalnych oraz antyterrorystami. Nad bezpieczeństwem czuwają osoby z uprawnieniami kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz etatowi ratownicy medyczni. Naszą domeną jest otwartość na wszelakie formy strzelectwa. Nie zamierzamy się zamykać w jednym nurcie ale dążyć do spopularyzowania wszelakich odmian tej aktywności. Planujemy stworzyć sekcje strzelectwa sportowego statycznego i dynamicznego, bojowego, praktyczno-obronnego, pneumatycznego, rekreacyjnego, strzelectwa czarnoprochowego, łucznictwa oraz kusznictwa. Naszym podstawowym celem statusowym jest promowanie strzelectwa, w związku z tym w naszych planach jest organizacja cyklicznych imprez składających się na wystawach broni i piknikach strzeleckich. Do realizowanych przez nas atrakcji będą się wliczały również spotkania ze sławnymi osobami (w kręgach strzeleckich ale i nie tylko). Obecnie przyłączyliśmy się do wsparcia WOŚP i serdecznie zapraszamy do licytacji Voucherów na podstawowy kurs strzelania dla jednej i dwóch osób - poinformował Tomasz Jabłonka.

Link do szkolenia strzeleckiego 2 osoby obsługa broni palnej

Link do szkolenia strzeleckiego obsługa broni palnej

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu lub do niego przystąpić zapraszamy na nasz facebookowy fanpage. https://www.facebook.com/RSS-Raciborskie-Stowarzyszenie-Strzeleckie-308688379848448/

Można się również kontaktować przez maila: biuro@rss.com.pl