Świetny początek roku w wykonaniu Dębu Brzeźnica

05.03.2021 09:42 | 0 komentarzy | kozz

Udanie rozpoczął się nowy sezon zapaśniczy w 2021 roku zawodnika LKS Dąb Brzeźnica, członka Kadry Olimpijskiej Sebastiana Jezierzańskiego.

W dniach 15-16 stycznia 2021 r. uczestniczył w międzynarodowym turnieju Grand Prix de France Henri Deglane w Nicei walcząc w kategorii wagowej 86 kg, zdobywając srebrny medal. W drodze do finału pokonał 7:0 reprezentanta Mołdawii – Andriana Grosula, srebrnego medalistę Mistrzostw Europy Juniorów, w półfinale zwyciężył reprezentanta Szwajcarii Stefana Reichmutha 6:0, aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Świata. Dopiero w finale musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji Magomeda Ramazanova, po wyrównanej walce Sebastian uległ nieznacznie na punkty 4:6; Rosjanin jest aktualnym Mistrzem Europy. W turnieju brało udział 17 państw, a reprezentacja Polski uplasowała się drużynowo na czwartym miejscu.

Natomiast w dniach 5-6 lutego 2021 r. Sebastian wygrał wszystkie walki i zdobył 1. miejsce Pucharu Polski w Miliczu. Najbardziej cenne zwycięstwo przez przewagę techniczną 11:0 odniósł w walce z niemieckim zapaśnikiem Ahmedem Dudarovem (zdobywca 3. miejsca w Igrzyskach Europejskich w 2019 r.). We wszystkich pojedynkach Sebastian zdobył 33 punkty, tracąc tylko 2. Oba starty są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy oraz możliwością startu w kwalifikacjach olimpijskich.

W tym samym terminie starty rozpoczęły również kadetki w I Pucharze Polski w Karlinie. Bardzo dobrze spisała się Kamila Kasprów w kategorii wagowej 46 kg wygrywając wszystkie walki. W półfinale pokonała wicemistrzynię Europy U15, w finale pokonała przed czasem zawodniczkę MKS Cement-Gryf Chełm Kamel Wiktorię. Mniej szczęścia miała Julia Michniewicz w kategorii 49 kg. W 2 rundzie przegrała z późniejszą zwyciężczynią Pucharu Joanną Samsonowicz i po repasażu dotarła do walki o 3. miejsce, którą niestety przegrała, zajmując ostatecznie 5. miejsce.