Trwa dobra passa koszykarzy z Wodzisławia

09.03.2021 08:33 | 0 komentarzy | dud

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli młodzi koszykarze MKS-u Wodzisław Śląski w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U13M.

Tym razem drużyna grała na wyjeździe z DAAS BH Bielsko-Biała.

Przeciwnicy do tego meczu mieli tylko jedną przegraną w finale B i to oni byli faworytem spotkania. Pierwsza kwarta meczu to przewaga gospodarzy i ich wygrana 17:8. W drugiej części meczu gra się wyrównała i pierwszą połowę różnicą tylko sześciu punktów wygrała drużyna z Bielska.

Druga połowa to poprawa gry w obronie oraz w walce o piłkę pod tablicami drużyny z Wodzisławia, co pozwoliło wygrać trzecią kwartę 16:10 i doprowadzić do remisu. Ostatnia część spotkania była niebywale zacięta i wyrównana, jednakże to chłopcy MKS-u byli minimalnie lepsi, wygrywając różnicą jednego punktu. Końcowy wynik meczu 59:58 dla drużyny MKS Wodzisław Śląski.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tym meczu dali z siebie wszystko i każdy z nich miał swój wielki udział w tym zwycięstwie. Wyróżnili się Filip Pielorz, Kamil Ochodek oraz Wojtek Gawliczek. Swój najlepszy dotychczas mecz rozegrał Kacper Kamiński, natomiast Jakub Jachimowicz dołożył dwa celne rzuty zza linii trzech punktów.

Drużyna w rundzie rewanżowej finału B wygrała jak na razie wszystkie mecze.