RMKS zafundował dobry horror [ZDJĘCIA]

11.03.2021 22:54 | 0 komentarzy | PF

RMKS XBEST Rybnik w kluczowym meczu o awans do półfinału o I ligę minimalnie wygrał z Wisłą Canpack II Kraków 54:50.

Do boguszowickiej hali drużyna Wisły przyjechała z wzmocnionym składem, w którym na 11 zawodniczek, 8 grało w I lidze. Mimo to rybniczanki przez dwie pierwsze kwarty uzyskały przewagę 25 punktów. Po przerwie RMKS zafundował trzymający w napięciu thriller. Na minutę przed końcem przewaga podopiecznych Grzegorza Korzenia stopniała do 2 punktów. Sytuację uratowała Dominika Bednarek rzucając dwa osobiste na 3 sekundy przed końcem czwartej kwarty.  Na to Wisła nie potrafiła już odpowiedzieć i zwycięstwo zostało w Rybniku.

W niedzielę, 14 marca rewanż w Krakowie. Rybniccy kibice będą również śledzili wynik pojedynku Zagłębia Sosnowiec z Ikarem Niepołomice. Jeśli Ikar przegra w sobotę w Sosnowcu z Zagłębiem, wówczas niezależnie od niedzielnego meczu z Wisłą RMKS zajmie drugie miejsce w tabeli premiowane awansem do półfinałów ogólnopolskich. Jeśli Niepołomice wygrają, wówczas trzeba będzie wygrać w Krakowie.

RMKS XBEST Rybnik – Wisła Canpack II Kraków 54:50 (23:6, 21:13, 8:19, 2:12)

Punkty dla Rybnika zdobyły: E. Najduch 20 (3x3), D. Bednarek 9 (1x3), J. Sobota 7, N. Rusińska 6, A. Cwill (2x3), A. Lewoń-Sczansny 4, M. Jurzica 2, P. Pendziałek 0, P. Raudner 0, J. Kocon.