Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy w meczu z MOSM Bytom. Świetny występ Piotra Pożarowszczyka.

12.03.2021 10:40 | 0 komentarzy | kozz

Finał „A” eliminacji do Mistrzostw Polski U15M w strefie śląsko-opolskiej.

11 marca wodzisławski zespół zagrał bardzo dobre zawody w hali sportowej przy SP 28 Wodzisław Śląski. Był to ostatni mecz wodzisławskich kadetów u siebie w sezonie 2020/2021.

Mecz był bardzo wyrównany i zacięty mimo wyraźnego prowadzenia wodzisławian w pierwszej kwarcie (plus 6 punktów) na przerwę MKS schodził tylko z jednopunktowym prowadzeniem 38:37. Po trzech kwartach na tablicy świetlnej był wynik remisowy 51:51. Już oczami wyobraźni można było zauważyć dramatyczną końcówkę meczu.

Jednak czwarta kwarta to udany finisz wodzisławskiego MKS-u i wygrana w całych zawodach ośmioma punktami. - Cieszy dobra gra całego zespołu i coraz bardziej zrównoważone zdobycze punktowe naszych czołowych zawodników - powiedział trener Marek Malik i dodał: Bardzo dobre zawody rozegrał w naszym zespole Piotr Pożarowszczyk (MVP naszego teamu – Eval 32) zdobywca 15 punktów na dobrym procencie rzutów z gry - 67%. Mimo gry na pozycji jeden zebrał na tablicach 12 piłek, 5 razy asystował i zanotował 7 przechwytów.

Do końca rozgrywek pozostają dwa mecze wyjazdowe w Dąbrowie Górniczej i Rybniku.

MKS Wodzisław – MOSM Bytom 69:61 (22:16, 16:21, 13:14, 18:10)

Punkty dla MKS Wodzisław w tym meczu zdobyli: Piotr Pożarowszczyk 15, Krzysztof Jargoń - kapitan zespołu 13, Krzysztof Jargoń - kapitan zespołu 13, Mikołaj Kolarski 12, Bartosz Jordan 11, Artur Szczeponek 10, Jarosław Fierut 8. Ponadto w zawodach uczestniczyli: Mateusz Michnik, Michał Nawrocki, Wiktor Maziarz – Piotrowski, Maciej Chmielewski, Maciej Łazarczyk. Trener zespołu - Marek Malik. Kierownik zespołu - Marek Michnik.