środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Polowy uważa, że radnych Raciborza cechuje upór maniaka [Konferencja Prezydenta]

23.03.2021 13:02 | 17 komentarzy | ma.w

Wcześniej prezydent Dariusz Polowy mówił o niefrasobliwości i dziecinnej złośliwości radnych z klubów opozycji (kluby A. Szukalskiej i M. Lenka). Dziś na swojej konferencji prasowej (zdalnej) przyrównał ich do upartych maniaków w kontekście propozycji budowy sztucznej murawy w OSiR.

Polowy uważa, że radnych Raciborza cechuje upór maniaka [Konferencja Prezydenta]
Prezydent Polowy apeluje do radnych, żeby już nie odwlekać decyzji w sprawie budowy boiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Włodarz zaprosił lokalne media na platformę zoom, żeby przedstawić argumenty za realizacją inwestycji z „10. Polowego” - budową sztucznej murawy przy ul. Srebrnej, gdzie mecze rozgrywa od lat Unia Racibórz.

Powtórzył wszystko to, co mówił 18 marca podczas spotkania w OSiR, w miejscu, gdzie miałoby powstać boisko, które zaproponowali na sesji budżetowej radni Michał Kuliga i Paweł Rycka. Piszemy o tym obszernie w aktualnym numerze Nowin Raciborskich. Według danych zebranych przez prezydenta Polowego budowa sztucznej murawy w tej lokalizacji spowoduje wiele problemów. Miasto będzie musiało oddać 5 mln zł dotacji z ministerstwa sportu, które pomogło zmodernizować stadion lekkoatletyczny (boisko będzie kolidować z rzutnią do dysku, oszczepu i młota). Zlikwidowane zostaną dwa korty tenisowe. Niemożliwa będzie rozbudowa aquaparku o część zewnętrzną (plażę).

D. Polowy zapowiedział, że na najbliższej sesji - 31 marca - zaproponuje radnym wprowadzenie do budżetu miasta na ten rok nowego zadania inwestycyjnego - budowy sztucznej murawy na Srebrnej. Pieniądze na realizację pochodzić będą z wolnych środków budżetowych i rezygnacji z remontu tego obiektu, na który zapisano 1,2 mln zł (wniosek opozycji).

Konferencję prowadził Rafał Krzyżok z Biura Prezydenta Miasta

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.