Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Jastrzębski Węgiel z jasnym celem w Warszawie [ZAPOWIEDŹ]

07.04.2021 08:57 | 0 komentarzy | dud

W środę (7.04) o godzinie 17:30 starcie numer dwa w półfinale PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Wygrana w tym meczu da drużynie z Jastrzębia finał mistrzostw Polski.

Jastrzębski Węgiel z jasnym celem w Warszawie [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

JW czeka na finał PlusLigi już 11 lat. Ostatni raz ta sztuka udała się w sezonie 2009/2010 po wyeliminowaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pięciu meczach w serii do trzech wygranych. Tamten sezon ostatecznie zakończył się dla JW na drugim miejscu.

Teraz od upragnionej walki o złoto dzieli Jastrzębski Węgiel jedno spotkanie. Tylko i aż jedno spotkanie. Naprzeciw staje Verva Warszawa Orlen Paliwa. Rywal silny, z pięcioma mistrzami świata w składzie, z którym historycznie zawsze trudno się grało, ale którego JW pokonał po ciężkim boju w minioną sobotę w pierwszym meczu półfinałowym.

Teraz to rywale JW stoją pod ścianą.

Siatkarze są świadomi celu, jaki im przyświeca. - Chcemy być w finale. Cały ten sezon gramy po to, by być w finale i walczyć o złoty medal. Miejmy nadzieję, że w środę staniemy na wysokości zadania i zakończymy tę rywalizację – stawia jasno sprawę Jakub Popiwczak, libero drużyny.

- Uważam, że decydującym czynnikiem i elementem będzie zagrywka. Jeśli będziemy dobrze zagrywać, to mam nadzieję, że będziemy cieszyć się po tym meczu z awansu do finału – dodaje Jakub Bucki, którego piekielnie mocne serwisy w sobotnim starciu z Vervą walnie przyczyniły się do wygranej JW.

Początek środowego spotkania w Arenie Ursynów o godzinie 17:30. Transmisja meczu - w Polsacie Sport Extra.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl