Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Tak będzie wyglądać medal 8. Żorskiego Biegu Ogniowego

16.04.2021 11:12 | 0 komentarzy | ska

O kilkunastu dni trwają zapisy do udziału w 8. Żorskim Biegu Ogniowym. - Mimo obecnie obowiązujących obostrzeń ufamy, że w ustalonym terminie 15 maja uda nam się w nowej zaproponowanej formule oraz z reżimem sanitarnym zrealizować nasz bieg. Dziś prezentujemy wam oficjalnie projekt medalu Biegu Ogniowego, który otrzyma każdy uczestnik - zapowiada MOSiR Żory.

Tak będzie wyglądać medal 8. Żorskiego Biegu Ogniowego
Tegoroczny medal będzie nawiązywać do jubileuszu 30-lecia MOSiR Żory.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak będzie wyglądać medal 8. Żorskiego Biegu Ogniowego

Na wstążce medalu pojawią się również loga sponsorów, którzy w tych trudnych czasach nie odmówili pomocy w organizacji wydarzenia. Do 13 kwietnia start w biegu potwierdziło już 356 zawodników. Tym samym z ustalonego limitu 500 osób pozostały jeszcze 144 wolne miejsca. - Zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie i zapewnienia sobie prawa startu przez wcześniejszą rejestrację - informują organizatorzy. 

W tym roku już po raz 319. w Żorach odbędzie się Żorskie Święto Ogniowe, tradycyjnie obchodzone 11 maja dla przypomnienia tragicznego pożaru z 1702, który strawił sporą część miasta. Jedną z imprez towarzyszącą obchodom jest Żorski Bieg Ogniowy. To niezwykle widowiskowy nocny bieg na dystansie 5 km od lat przyciąga liczne grono biegaczy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdziecie na stronie internetowej MOSiR Żory.