Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Nerwowo przy Bogumińskiej [ZDJĘCIA]

17.04.2021 21:32 | 12 komentarzy | PF

Odra Wodzisław pokonała 2:1 MRKS Czechowice Dziedzice po bramkach Adriana Tabali i Arkadiusza Lalko.

Po ubiegłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwie z Unią Książenice podopieczni trenera Arkadiusza Tracza podejmowali w sobotę, 17 kwietnia drużynę MRKS Czechowice-Dziedzice. Ostatnie spotkanie obu zespołów miało miejsce 11 listopada, kiedy to Odra po ciężkim spotkaniu pokonała MRKS 2:1. Tym razem było podobnie.

Już w 24 minucie spotkania Karol Lewandowski strzelił dla gości pierwszą bramkę głową po dośrodkowaniu Damiana Zajączkowskiego. Odpowiedź Niebiesko-czerwonych przyszła dopiero w 36 minucie, po rzucie wolnym bramkę zdobył Adrian Tabala. Zwycięstwo przypieczętował dopiero w 72 minucie Arkadiusz Lalko.

Sporo pretensji do sędziów mieli goście - nie odgwizdali żadnego z trzech ewidentnych rzutów karnych w drugiej części spotkania - skarżyli się przyjezdni. Sytuacja na boisku była bardzo napięta, w 90 minucie drugą żółtą kartę i w konsekwecji czerwoną zobaczył Artur Gać. Finalnie, po trudnym meczu Odra zgranęła trzy punkty i wykorzystując potknięcie Uni Turza Śląska, umocniła się na pozycji lidera grupy.

Kolejne spotkanie Niebiesko-Czerwoni rozegrają na wyjeździe 24 kwietnia z rezerwami Podbeskidzia.

Wyjściowy skład Odry: Antkowiak, Kłosek, Wiśniewski, Lalko, Gać, Rosiak, Dudziński, Wodecki, Tarka, Białas, Tabala.

Wyjściowy skład MRKS: Świerczek, Padło, Żurek, Wrana, Gondko, Bryczek, Adamiec, Zajączkowski, Czernek, Lewandowski, Jonkisz.