Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Kolejne pytania o klasy sportowe w SP 15. Tym razem od radnego Kuligi

22.04.2021 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Opozycyjny radny z Ostroga Michał Kuliga (Razem dla Raciborza) zwrócił się do prezydenta Raciborza Dariusza Polowego z zapytaniami o kształcenie młodych sportowców w najwięszkej szkole w mieście. Czego się dowiedział?

Kolejne pytania o klasy sportowe w SP 15. Tym razem od radnego Kuligi
Szkołą Podstawowa nr 15 w Raciborzu od lat ma w swojej ofercie kształcenie w klasach sportowych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interpelacja radnego Kuligi to już drugie zapytanie o kwestię kształcenia sportowego w placówce, której dyrektorem jest Dariusz Malinowski. Wcześniej te kwestie zainteresowały radną Justynę Poznakowską z klubu Niezależnych Michała Fity. Oto pytania Kuligi i odpowiedzi jakich udzielił mu włodarz Raciborza - Dariusz Polowy.

– Proszę o informację czy w Szkole Podstawowej nr 15 zostaną otworzone oddziały sportowe w klasach czwartych, jeśli tak to o jakim profilu?

– Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 15 zaplanował w arkuszu organizacyjnym na rok szkolny 2021/2022 utworzenie dwóch klas czwartych o profilu sportowym: pływanie i lekkoatletyka.

– Czy istnieją możliwości prawne dotyczące przekształcenia obecnie funkcjonującej klasy pierwszej w oddział sportowy? (dotyczy klasy 1a)

– W obowiązujących przepisach prawa i zgodnie z przyjętą polityką prowadzoną dla oddziałów sportowych w Mieście Racibórz nie istnieje możliwość prawna aby w nowym roku szkolnym przekształcić oddział obecnej klasy 1a w oddział o profilu sportowym.

– Czy w nowym roku szkolnym będzie utworzony oddział sportowy na poziomie pierwszego etapu edukacyjnego?

– Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 marca 2017 r. w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego określa, iż oddział sportowy prowadzony jest w co najmniej trzech kolejnych latach szkolnych. Zatem na podstawie powyższego przepisu i prowadzonych od lat analizami i obserwacjami w latach ubiegłych jako organ prowadzący podjąłem decyzję już w roku poprzednim, że właściwym będzie prowadzanie oddziałów sportowych w cyklu edukacyjnym IV– VIII. Natomiast dla uczniów z klas I – III we wszystkich szkołach podstawowych organ prowadzący przydziela dodatkowe godziny na organizację zajęć gimnastyki korekcyjnej i pływania.

oprac. m

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz