Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Kiepska passa Unii Turza. Zaliczyła trzecią domową porażkę z rzędu

26.04.2021 08:47 | 1 komentarz | art

Takiego "serialu" niepowodzeń Unii Turza na własnym boisku jej kibice chyba sobie nie przypominają. Podopieczni trenera Marka Hanzela 27 marca przegrali u siebie 2:3 z Unią Książenice, 17 kwietnia nie sprostali rezerwom GKS-u Tychy (0:1), a w niedzielę 25 kwietnia odnotowali trzecią domową porażkę w tej rundzie - 1:3 z Decorem Bełk.

Kiepska passa Unii Turza. Zaliczyła trzecią domową porażkę z rzędu
Zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przerwy na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Po 20-minutowym okresie przewagi Unii, kiedy to najbliżej gola był Paweł Staniczek, główkujący w słupek, inicjatywę przejęli gości, ale nic z tego nie wynikało i do szatni obie drużyny schodziły przy zerowych zdobyczach bramkowych.

Po zmianie stron Unia przycisnęła, stworzyła szybko dwie sytuacje bramkowe, ale strzał Sławomira Musiolika zdołał wybronić Mateusz Łobaczewski, a kiedy uderzał Dawid Pawlusiński, bramkarza gości wyręczył głową jeden ze stojących tuż przed bramką obrońców. Wreszcie w 48. minucie rzut rożny dla Unii zakończył się szybką kontrą gości, którą skutecznie sfinalizował Wojciech Rasek.

Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, którzy groźnie atakowali, a podwyższyli w 63. minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym, co zaskoczyło Unitów, i bramce Bartosza Semeniuka. W 82. minucie kontaktowego gola efektowną przewrotką zdobył Kamil Kuczok i pojawiła się szansa na odwrócenie losów spotkania. W końcówce meczu jednak szansę diabli wzięli, po tym jak Szymon Jary niedokładnie podał do jednego z kolegów i goście wyprowadzili drugą w tym meczu skuteczną kontrę, którą sfinalizował Michał Stryczek.

1 maja Unia zmierzy się na wyjeździe z poturbowaną w Bielsku Odrą Wodzisław.

Unia Turza - Decor Bełk 1:3

Bramki: Kuczok (82.) - Rasek (48.), Semeniuk (63.), Stryczek (88.)

Unia: Cieśla, Szymiczek (85. Skrenik), Barteczko, Jary, Mazur, Dawid Pawlusiński (64. Kuczok), Staniczek, Kalisz (78. Witoszek), Dariusz Pawlusiński, Musiolik (78. Łyczko), Rycka. Trener Marek Hanzel.

Decor: Łobaczewski, Jakubowski, Orzeł, Wójcik (77. Grabiec), Groborz, Semeniuk, Święch, Reguła, Dymowski (90. Pankowski), Stryczek, Rasek (86. Peda). Trener Marek Piotrowicz.