Wtorek, 6 czerwca 2023

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Konferencja Prezydenta Polowego. Urząd powtórzy konkurs na dotacje. Włodarz wskazuje winnego tej sytuacji

28.04.2021 10:25 | 10 komentarzy | ma.w

788 tys. zł na sport i 360 tys. zł na profilaktykę uzależnień - te pieniądze zostały "zamrożone" wskutek działań prawników wojewody. Wskazują oni, że prezydent Polowy źle przeprowadził konkursy na podział tych środków w Raciborzu. Włodarz zdecydował o ponownym konkursie. Procedury zajmą prawodopodonie około miesiąca.

Konferencja Prezydenta Polowego. Urząd powtórzy konkurs na dotacje. Włodarz wskazuje winnego tej sytuacji
Dariusz Polowy wzywa autora skargi na treść zarządzeń prezydenta do ujawnienia się. Żeby pokrzywdzone kluby miały komu "podziękować"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dariusz Polowy wskazał też, kto jest - jego zdaniem - winien całej sytuacji. Uważa, że urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia, bo postępują tak z konkursami dotacyjnymi od wielu lat, a sąsiednie samorządy robią to samo (podał przykłady z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego). Według Polowego obecne problemy klubów to efekt skargi do wojewody, złożonej - jak podejrzewa - przez tę samą osobę, która od dłuższego czasu zarzuca urzędowi miasta działania naruszające prawo i szczególnie interesuje się sprawami spółki miejskiej Unia Racibórz. Nie wskazał jednak jej nazwiska, ale zapowiedział, że ujawni je, gdy otrzyma tą informację z urzędu wojewódzkiego.

Szczegóły w materiale wideo - pełnym zapisie konferencji prasowej. Prowadziła ją Lucyna Siwek rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Racibórz.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz