Wychowanek szkółki piłkarskiej MOSiR Jastrzębie pokonał GKS [ZDJĘCIA]

29.04.2021 21:10 | 0 komentarzy | PF

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrywa przy Harcerskiej z GKS-em Tychy 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 41. minucie Kamil Szymura.

Pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie goście. Bartosz Biel z ostrego kąta uderzył obok słupka. Chwilę później po dobrym dośrodkowaniu Kamila Jadacha głową zagrywał Dominik Kulawiak, a uderzenie Daniela Szczepana obronił Adrian Odyjewski. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym większą przewagę osiągali tyszanie. W końcu w 41. minucie wyszli na prowadzenie. Wychowanek szkółki MOSiR Jastrzębie Kamil Szymura, który jeszcze w poprzednim sezonie zakładał koszulkę GKS-u Jastrzębie, po rzucie rożnym uderzeniem głową pokonał Mariusza Pawełka. Przed meczem Kamil otrzymał od sterników jastrzębskiego klubu oprawioną w ramę pamiątkową koszulkę z nr 17 w której występował w barwach GKS-u.

Mimo dużego zaangażowania i walki do ostatniej minuty, podopiecznym trenera Łukasza Włodarka (który w środę oficjalnie został pierwszym trenerem GKS-u do końca sezonu) nie udało się odwrócić niekorzystnego wyniku i trzy punkty do swojego konta zasłużenie po tym spotkaniu dopisał GKS Tychy.

29 kwietnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:40

GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:1 (0:1)

0:1 - Kamil Szymura 41’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor, Dawid Witkowski (99. Daniel Rumin) - Lukas Bielak - Farid Ali, Łukasz Zejdler (46. Daniel Feruga), Marek Mróz, Kamil Jadach (83. Jakub Niewiadomski) - Daniel Szczepan.

GKS Tychy: Adrian Odyjewski - Łukasz Sołowiej, Oskar Paprzycki, Łukasz Grzeszczyk (84. Wiktor Żytek), Łukasz Moneta (65. Sebastian Steblecki), Bartosz Biel (65. Kacper Piątek), Bartosz Szeliga, Dominik Połap, Kamil Szymura, Szymon Lewicki (77. Dawid Kasprzyk), Łukasz Norkowski (77. Jakub Piątek).

Sędzia: Sebastian Krasny.