Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Zachęcają do aktywności dla małego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. Początek w Majówkę

30.04.2021 11:36 | 0 komentarzy | ska

Od piątku 30 kwietnia do niedzieli 9 maja zaplanowano szkolne zawody dobroczynne "Sobieski porusza ciało i serce" dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju oraz wszystkich pasjonatów biegania, roweru, nordic walking oraz innych aktywności fizycznych. Dzięki sponsorom, każdy kilometr lub godzina aktywności zmieni się w finansowe wsparcie dla 21-miesięcznego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. 

Zachęcają do aktywności dla małego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. Początek w Majówkę
Start indywidualnego biegu w ramach akcji "Sobieski porusza ciało i serce" zaplanowano na 2 maja o godz. 12.00 pod UM.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatywa zostanie zorganizowana w ramach obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Każdy chętny może wziąć udział indywidualnie, rejestrując spędzony na aktywności czas lub kilometry. Szkoła zachęca także do wsparcia inicjatywy przez sponsorów. W tym celu kontaktować można się pod adresem mailowym: waclaw.gardziejewski@zs6sobieski.edu.pl.

Różne rodzaje aktywności

Inicjatywa ZS6 to szkolne zawody dobroczynne w 3 dyscyplinach indywidualnych, gdzie będą decydowały pokonane kilometry:

– Spacer/Chód/Nordic Walking

– Bieg (można do tego zaliczyć także gry zespołowe jak piłka nożna)

– Jazda na rowerze

Oraz międzyklasowa rywalizacja, gdzie decydujące będą godziny czasu poświęconego na aktywność.

- Dlaczego już ruszamy? Nasza akcja będzie miała 2 wydarzenia szczytowe – pierwsze odbędzie się z okazji Świąt Narodowych. Nasza nauczycielka Babara Popek organizuje biało-czerwony bieg - zapowiadają organizatorzy z ZS6.

Możesz uczcić święta narodowe

- 2 maja w Dzień Flagi i w Dzień Konstytucji 3 Maja wyruszam w biegu 5 km i 10 km. Start o 12.00 pod Urzędem Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli masz ochotę dołączyć do mnie i pobiegać, a przy tym wesprzeć akcję charytatywną i uczcić oba święta w barwach narodowych, weź ze sobą aplikację mierzącą kroki lub dowolną liczącą dystans. Przebyte kilometry zmienią się we wsparcie finansowe podopiecznego fundacji - zachęca Barbara Popek, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Drugim szczytem zapowiedzianej inicjatywy będzie weekend - 8-9 maja, kiedy zaplanowano finał zmagań.