Poniedziałek, 27 marca 2023

imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta

RSS

Bez bramek w Łaziskach [ZDJĘCIA]

03.05.2021 10:23 | 0 komentarzy | dud

Bezbramkowym remisem zakończył się sobotni mecz ligi okręgowej pomiędzy Polonią Łaziska Rybnickie, a Zameczkiem Czernica.

Bez bramek w Łaziskach [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza połowa była wyrównana, ale lepsze sytuacje na strzelenie gola miała Czernica. Polonia w tej części meczu zagroziła bramce Zameczku tylko w 7. minucie, kiedy to po strzale z dystansu Kamila Szymury, skutecznie interweniował Dmytro Svintsitskyi, bramkarz gości. Później groźniejsze okazje miał Zameczek. Dwukrotnie bliski gola był Marcin Sobczak. Najpierw w 12. minucie zakręcił obrońcami, ale jego strzał był niecelny. Potem w 38. minucie po wrzutce z rzutu rożnego minimalnie chybił po uderzeniu głową. Dobrą okazję zmarnował też Kamil Smal, którego główkę w 25. minucie z najwyższym trudem obronił Bartosz Bielski, bramkarz miejscowych.

Po zmianie stron inicjatywę przejęły Łaziska. W 57. minucie po rzucie rożnym dla Polonii Krzysztof Oślizło strzelił groźnie, ale niecelnie. Łaziska poczuły szansę i trzykrotnie wyszły z bardzo groźnymi kontrami. W 61. minucie Oliwer Podeszwa pierwszą zakończył strzałem prosto w ręce golkipera przyjezdnych. W 66. minucie Szymura zmarnował drugą, wypuszczając sobie za daleko piłkę, dzięki czemu obchodzący urodziny Svintsitskyi skutecznie go uprzedził. Minutę później Paweł Hojka już minął bramkarza Czernicy, ale za bardzo poszedł do boku, przez co jego kopnięcie na bramkę obronił wracający Svintsitskyi. Polonia się wyszalała i... oddała inicjatywę Zameczkowi. W 76. minucie po raz trzeci bliski trafienia był Sobczak, tym razem płaskim strzałem trafił w bramkę, ale na posterunku był golkiper miejscowych. Minutę później soczyście, ale niecelnie z dystansu uderzał Mariusz Reguła. W 89. minucie Zameczek zmarnował piłkę meczową. Aktywny na prawym skrzydle Aleksander Szweda przeprowadził indywidualną akcję, wystawił piłkę do Michała Świdergoła, którego strzał z bliska zdołał jednak obronić Bielski. W doliczonym czasie gry swoją okazję miała jeszcze Polonia. Strzał Pawła Siwiaszczyka obronił Svintsitskyi, a dobitkę Karola Wieczorka przed bramką zatrzymał Krzysztof Łaciok.

LKS Polonia Łaziska - LKS Zameczek Czernica 0:0

Łaziska:

Bartosz Bielski - Adrian Suchanek, Rafał Herda, Mateusz Juraszczyk, Bartosz Piprek, Krzysztof Oślizło, Kamil Szkatuła (79. Franciszek Zynek), Bartosz Kuc, Kamil Szymura (72. Karol Wieczorek), Paweł Hojka, Oliwer Podeszwa (62. Paweł Siwiaszczyk).

Czernica:

Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń (77. Łukasz Sell), Krzysztof Łaciok - Karol Bochenek, Mariusz Reguła - Arkadiusz Sokołowicz (74. Michał Świdergoł), Kamil Smal, Aleksander Szweda - Marcin Sobczak (91. Radosław Olszyna).

Żółte kartki: Sokołowicz, Smal.

Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl