Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Starosta nagrodził trenerów i działaczy sportowych. "Jesteście wizytówką powiatu"

04.05.2021 23:43 | 0 komentarzy | ma.w

Grzegorz Swoboda 4 kwietnia zaprosił wyróżnionych na Zamek Piastowski. W sali konferencyjnej wręczył im tylko dyplomy i upominki. - Czeki są w drodze. Pieniędzy starczy na dobrą kolację z małżonką - uśmiechał się włodarz. To nowa formuła nagradzania sportowców. Starosta żałował, że nie może - z powodu pandemii - zorganizować gali z koncertem.

Starosta nagrodził trenerów i działaczy sportowych. "Jesteście wizytówką powiatu"
Starosta Grzegorz Swoboda "piąstkuje się" z nestorem raciborskich działaczy sportowych Henrykiem Swobodą. Trener tenisa ziemnego dziękował włodarzowi w imieniu wszystkich nagrodzonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Już samo to nasze spotkanie jest wartością - cieszył się Grzegorz Swoboda. Przyznał, że marzyłaby mu się wielka gala w normalnych warunkach, ale musi zadowolić zebranych tym, co jest w stanie zaoferować w czasie pandemicznych obostrzeń.

Starosta podkreślił, że to nowa formuła w nagradzaniu ludzi sportu. - Chodzi mi o docenienie osób zaangażowanych w działalność sportową w całym powiecie. Niektóre dyscypliny nie wypłyną nigdy na szerokie wody, jak np. mażoretki czy szkółki piłkarskie - stwierdził Grzegorz Swoboda.

Zarząd powiatu przygotował 11 nagród. Każdego z nagrodzonych starosta krótko przedstawił. Wyróżnionymi "ludźmi sportu" w tym roku są:

 1. Krzysztof Ołenczyn - LKS Dęb Brzeźnica trener kadry narodowej juniorów; w RIO Igrzyska Olimpijskiej;
 2. Piotr Szczeponiok - 20 lat trenuje Unię Racibórz; od 10 lat jest trenerem kadry narodowej kadetów;
 3. Piotr Krużołek - trener pływania, MKS SMS Victoria Racibórz
 4. Tomasz Kuziak - Krzanowice, entuzjasta piłki siatkowej
 5. Joachim Wieczorek - prezes i trener UKS Start Pietrowice Wielkie (piłka ręczna)
 6. Piotr Chrobak - szachista z raciborskiej Silesii
 7. Henryk Swoboda - prowadzi tenisowy TKKF Rafako Racibórz;
 8. Piotr Mucha - zbudował powiatową potęgę akademii piłkarskiej w Tworkowie
 9. Jerzy Halfar - były trener piłkarzy z Borucina, aktualnie szkoli dzieci w Nędzy
 10. Gerard Przybyła - działacz klubu z Nędzy
 11. Aldona Krupa - Gawron - jak podał starosta, reprezentuje ona sport taneczny, w którym wykonuje "fantastyczną pracę". - Pani Aldona pełni wszelkie funkcje, które można pełnić - komentował włodarz.

- Czeki jeszcze nie przyszły na wasze konta, ale proszę się ich spodziewać. Uznaliśmy, że każdemu przyznamy równą kwotę, taką, żeby starczyło na dobrą kolację z małżonką. Myślę, że kwota będzie satysfakcjonująca - podkreślił Swoboda.

Jak przyznał starosta, działalność sportowa jest mu bardzo bliska. Jeszcze przed karierą samorządową prowadził sekcję siatkówki w klubie z Nędzy. - Chcemy wspierać lokalny sport w miarę naszych możliwości finansowych - podsumował Grzegorz Swoboda.

Zuzanna Szreder w starostwie. Włodarz powiedział o niej: zatrudniam najlepszych

Włodarzowi asystowała w spotkaniu ze sportowcami Zuzanna Szreder, była dziennikarka RTK i piosenkarka. Aktualnie jest zatrudniona w starostwie w wydziale organizacyjnym na stanowisku ds. współpracy krajowej i zagranicznej.


Gerard Przybyła prowadzi klub w Nędzy. Kiedyś był zwierzchnikiem trenera siatkówki Grzegorza Swobody

Nie będziemy szkolić mistrzów świata, ale ktoś docenił tę pracę od podstaw i wspólne projekty z rodzicami - Gerard Przybyła

Mówi Gerard Przybyła.mp3
Piotr Mucha i Grzegorz Swoboda - znają się z Tworkowa, obaj kibicują miejscowym, najmłodszym futbolistom

To się nie dzieje z dnia na dzień, budujemy szkółkę od 10 lat. Chcemy się rozwijać, także budować nowe obiekty szkoleniowe - Piotr Mucha

Mówi Piotr Mucha.mp3

Ludzie:

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Prezes GMKS 21 Nędza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski