Niedziela, 25 września 2022

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Naprzód Czyżowice wesprze klub z Zawady w odbudowie boiska zniszczonego podczas nawałnicy

14.05.2021 11:59 | 0 komentarzy | art

Wczorajsza nawałnica mocno dała się we znaki obiektowi sportowemu w Zawadzie. Po ulewie mocno ucierpiało boisko oraz jego otoczenie. Cała skarpa osunęła się w dół razem z budkami dla zawodników. Pojawiły się pierwsze gesty solidarności z klubem z Zawady. 

Naprzód Czyżowice wesprze klub z Zawady w odbudowie boiska zniszczonego podczas nawałnicy
Sceny z Zawady ogląda dziś cała Polska. Fot. screen
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Opublikowane na naszym portalu nagrania, na którym widać jak wraz ze skarpą spływają budki dla zawodników boiska w Zawadzie, obiegły już całą Polskę. Zniszczeniu uległ wysiłek działaczy z Zawady, którzy dbają o obiekt. Każdy, kto działa w lokalnym, małym klubie piłkarskim doskonale wie, jak wielkim wysiłkiem i kosztem jest utrzymanie boiska w jak najlepszym stanie. Serce niejednego działacza pewnie krwawiło podczas oglądania nagrania z Zawady.

Z piękną inicjatywą wyszedł klub Naprzód Czyżowice. Na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych poinformował, że całkowity dochód z biletów + dobrowolne datki z najbliższego meczu domowego zostaną przekazane na odbudowę boiska w Zawadzie.

- To nasz gest solidarności z klubem z Zawady. Nie tylko dlatego, że jesteśmy imiennikami. Po prostu chcemy im pomóc, to niemal nasi sąsiedzi. Wielokrotnie ze sobą rywalizowaliśmy na boisku, dziś jest czas na pomaganie, na okazanie wsparcia i solidarności - mówi Jerzy Cichy, prezes Naprzodu Czyżowice.