Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Znani sportowcy czytają dzieciom. Na początek Monika Brzostek [WIDEO]

26.05.2021 17:53 | 0 komentarzy | d

W dniach od 26 maja do 1 czerwca trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - akcja promująca czytelnictwo i wartościową literaturę dla najmłodszych, w którą jak każdego roku włącza się raciborska biblioteka oraz zaproszeni goście.

Znani sportowcy czytają dzieciom. Na początek Monika Brzostek [WIDEO]
Monika Brzostek - była reprezentantka Polski w siatkówce plażowej, olimpijka z Rio 2016, raciborzanka, aktualnie dyrektor sportowy Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach Tygodnia, we wszystkich filiach biblioteki oraz Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży organizowane są spotkania z książką i głośnym czytaniem. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”.

Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji jest zorganizowana przez Filię biblioteczną nr 3 na Ocicach akcja głośnego czytania przez znanych polskich sportowców, a także inne niespodzianki w postaci nagrań wideo. – Zapraszamy do śledzenia stron biblioteki, na których codziennie udostępniane będą filmiki oraz materiały związane z akcją – zachęcają w książnicy.

Na początek, biblioteka prezentuje filmik z wierszem Wandy Chotomskiej "Gdyby tygrysy jadły irysy", który specjalnie dla raciborskiej biblioteki przeczytała Monika Brzostek.