Piątek, 1 grudnia 2023

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend?

27.05.2021 19:00 | 1 komentarz | żet, acz, mad, art, juk, mak

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia sanitarne. Od 28 maja przywrócono możliwość korzystania z krytych pływalni. Sprawdziliśmy, gdzie i od kiedy w naszym regionie będzie można popływać.

Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend?
Kryta pływalnia H2Ostróg w Raciborzu pozostanie zamknięta. Od piątku będzie można popływać w Czerwionce-Leszczynach, Gorzycach, Jastrzębiu-Zdroju, Radlinie, Rybniku i Żorach. Zdjęcie ilustracyjne (Freepik).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiat raciborski

Racibórz. Kryta pływalnia H2Ostróg pozostaje zamknięta. Powodem jest przedłużający się remont stacji uzdatniania wody.

Od poniedziałku 31 maja klienci indywidualni będą mogli skorzystać z krytej pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego (ul. Kozielska). Póki co przewidziano jedno wejście dziennie - o godz. 20.15 (od poniedziałku do piątku, jeszcze nie ustalono terminów wejść weekendowych).

Basen OSiR przy Arboretum Bramy Morawskiej zostanie otwarty 18 czerwca. Do wakacji kąpielisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, natomiast w weekendy od rana do wieczora. W czasie wakacji kąpielisko będzie otwarte przez cały tydzień od rana do wieczora.

W sezonie basen w Oborze jest pełen młodzieży (fot. arch. Nowiny.pl).

Szymocice (gm. Nędza). Jak dowiadujemy się w ośrodku AquaBrax w Szymocicach (ul. Gliwicka 37), tamtejszy basen ma zostać otwarty wraz z nastaniem wakacji. – To oczywiście plan, wiele zależy od pogody – słyszymy. Ceny biletów wstępu są jeszcze w fazie ustalania. Jeśli chodzi o godziny otwarcia, to najpewniej pozostaną te, co były, czyli w soboty, niedziele i święta obiekt będzie czynny od 9.00 do 19.00, zaś w tygodniu od 10.00 do 18.00.

Tworków (gm. Krzyżanowice). A jak będzie w przypadku basenu w Tworkowie (ul. Parkowa), znajdującego się nieopodal ruin zamku? – Przewidujemy otwarcie od 26 czerwca br. – odpowiada Małgorzata Krzemien, sekretarz Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. To będzie więc otwarcie basenu po roku przerwy, bo w zeszłym sezonie był nieczynny. Daria Wieczorek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, której podlega to miejsce precyzuje, że najprawdopodobniej obiekt będzie czynny tak, jak w poprzednich latach - czyli w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilety wstępu najpewniej również będą kształtować się na takim samym poziomie co wcześniej. Przypomnijmy, w 2019 roku bilet ulgowy (dzieci i młodzież za okazaniem legitymacji szkolnej, studenci do 26. roku życia za okazaniem legitymacji studenckiej, dzieci w wieku 4-6 lat) kosztował 2,50 zł, a bilet normalny (dorośli) – 8 zł, od godz. 15.00 – 6 zł.

Kuźnia Raciborska. W przypadku Kuźni Raciborskiej, na podstawie umowy użyczenia zawartej z Urzędem Miejskim, przez najbliższe trzy lata miejscowym Ośrodkiem Wodno - Rekreacyjnym „Wodnik” (ul. Brzozowa) zarządza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Jak dowiadujemy się od dyrektor Anny Kijek, w planach otwarcie tamtejszego kąpieliska jest po 20 czerwca. Bilet wstępu będzie kształtować się w cenach: 3 zł (dziecko) i 7 zł (osoba dorosła). Obiekt najprawdopodobniej będzie czynny codziennie w godzinach 9.00 – 21.00.


Rybnik i powiat rybnicki

Rybnik. Kryta pływalnia "Yntka" (ul. Powstańców Śląskich 42) będzie czynna:

  • od 28 maja do 14 czerwca w godzinach 6.00-22.00
  • od 14 czerwca- 30 czerwca w godzinach 14.00-22.00

Kryta pływalnia "Akwarium" (Boguszowice) będzie czynna od 28 maja:

  • basen sportowy od godz. 6.00 do godz. 22.00
  • basen rekreacyjny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 21.00, w soboty i niedziele od godz. 6.30 do godz. 21.00.

Sauny i jaccuzi nieczynne. Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji terminu skorzystania z basenu (32 423 30 21, wew. 21).

Basen Fundacji Elektrowni Rybnik zostanie otwarty 28 maja. Duży basen będzie czynny codziennie w godz. 6.00 - 22.00. Mały basen będzie udostępniany tylko grupom zorganizowanym.

Kąpielisko Ruda w Rybniku zostanie otwarte najwcześniej 6 czerwca (bieżące informacje dostępne są TUTAJ).

Wodne szaleństwo na Rudzie (archiwum Nowin).

Czerwionka-Leszczyny. Kryta pływalnia (ul. 3 Maja 36a) będzie czynna od 28 maja:

  • poniedziałek - piątek - godz. 12.00 - 20.00
  • soboty - godz. 15.00 - 21.00
  • niedziele - godz. 12.00 - 21.00

Tężnia slonakowa na terenie krytej pływalni zostanie uruchomiona 28 maja. Otwarcie kąpieliska wstępnie zaplanowano na 26 czerwca. Więcej informacji TUTAJ.


Powiat wodzisławski

GorzyceNautica w Gorzycach rozpoczyna działalność 28 maja. Basen będzie otwarty od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 22.00, a w weekendy od 9.00 do 21.00. Obowiązuje reżim sanitarny, czyli basen będzie funkcjonował z 50% obłożeniem. W celu przyśpieszenia rotacji gości dostępne będą wyłącznie bilety 1-godzinne. 

Mszana. Basen w Połomi przechodzi gruntowną modernizację. Otwarcie planowane jest na 1 lipca (piszemy o tym TUTAJ).

Radlin. Dobre wiadomości dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Od 28 maja wznowiona zostaje działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie dla klientów indywidualnych, w tym działalność basenów (50 proc. obłożenia), siłowni fitness oraz sauny (1 os na 15 m kw.). Na widowni otwarte zostanie 50 proc. miejsc. Od 7 czerwca nastąpi zaś wznowienie zajęć aquaaerobiku, a od 12 czerwca - nauka pływania dla dzieci.

Wodzisław. Kryta Pływalnia "Manta" w Wodzisławiu Śl. także przymierza się do otwarcia. - Od 1 czerwca planujemy wznowić działalność dla klientów indywidualnych - mówi Bogdan Bojko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. Dlaczego nie od 28 maja? W MOSiR-e czekają na publikację treści rozporządzenia dotyczącego luzowania obostrzeń. Tak jak w innych ośrodkach, basen ma być dostępny w 50 proc. obłożenia.

Na otwarcie Balatonu trzeba będzie poczekać do 25 czerwca (fot. arch. Nowiny.pl).


Jastrzębie-Zdrój

28 maja kryta pływalnia Laguna w Jastrzębiu-Zdroju wznowi działalność. Pierwsze wejście o godz. 6.10. Grafik wejść dostępny jest na stronie obiektu (kliknij TUTAJ).


Żory

Od piątku 28 maja otwarty będzie również Park Wodny Aquarion w Żorach. Basen jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00 oraz w soboty od godz. 7.00 do godz. 16.00. Od piątku Aquarion będzie dostępny dla odwiedzających w obłożeniu 50 proc. Więcej informacji TUTAJ.


Kietrz

Część powiatu raciborskiego położona jest blisko Kietrza w powiecie głubczyckim. Tamtejsza kryta pływalnia zostanie uruchomiona 29 maja.


Zniesienie kolejnych obostrzeń

Od 28 maja zostaną otwarte siłownie, kluby fitness, solaria. Obowiązywać będzie tam limit osób – max. 1 os. na 15 m2. Otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu max. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, będzie obowiązywał limit do 250 osób (źródło: gov.pl).