Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Piłkarskie emocje na rynku. Racibórz będzie mieć strefę kibica na Euro 2020

09.06.2021 19:00 | 1 komentarz | żet

Piątkowy mecz otwarcia Turcja - Włochy mieszkańcy Raciborza będą mogli zobaczyć w strefie kibica na rynku. Wyjątkowa oprawa będzie towarzyszyć meczom reprezentacji Polski.

Piłkarskie emocje na rynku. Racibórz będzie mieć strefę kibica na Euro 2020
W minionych latach mieszkańcy Raciborza i okolic chętnie kibicowali we wspólnym gronie w strefie kibica na rynku. Po półtora roku pandemii zdjęcia z tamtych wydarzeń wyglądają... niesamowicie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strefa kibica na rynku

Mecze w strefie kibica na raciborskim rynku będą wyświetlane na telebimie. W strefie kibica będzie 300 miejsc. Wyjątkowa oprawa będzie towarzyszyć spotkaniom reprezentacji Polski.

Do wspólnego kibicowania będzie zagrzewał prowadzący. Dodatkowo w trakcie meczów będą konkursy dla kibiców i inne atrakcje

- mówi nam Roman Makulik, właściciel Brax-Tonu.

Kto przegapi mecze z danego dnia, będzie mógł zobaczyć ich powtórki następnego dnia w południe. 

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 rozpoczną się 11 czerwca. W meczu otwarcia zmierzą się ze sobą reprezentacje Turcji oraz Włoch (godz. 21.00). Rywalami Polaków w pierwszym meczu będą Słowacy. Spotkanie zostanie rozegrane 14 czerwca (początek o godz. 18.00). Wszystkie mecze Euro 2020 będzie można oglądać w strefie kibica na raciborskim rynku, którą organizują Brax-Ton, Browar Racibórz oraz Radio Vanessa.

Przyspieszenie formalności

Rozmowy o strefie kibica na raciborskim rynku były pokłosiem spotkania restauratorów z władzami Raciborza ws. wyglądu ogródków gastronomicznych, które tam funkcjonują. Początkowo w przedsięwzięcie zamierzało zaangażować się kilka podmiotów, być może ze współudziałem miasta. Ostatecznie strefę otworzy Brax-Ton wspólnie z Browarem Racibórz oraz Radiem Vanessa. - Rola miasta sprowadza się do pomocy w szybkim załatwieniu wszystkich formalności - powiedział nam wiceprezydent Dawid Wacławczyk.