Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Kapitan reprezentacji Słowenii w Jastrzębskim Węglu

10.06.2021 12:09 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z kapitanem reprezentacji Słowenii Tine Urnautem. Umowa z 32-letnim przyjmującym będzie obowiązywać przez dwa najbliższe sezony.

Kapitan reprezentacji Słowenii w Jastrzębskim Węglu
Fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Główny powód, dla którego zdecydowałem się podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje jakie posiada ten Klub. Jest to również dla mnie wielka motywacja – podkreśla Tine Urnaut, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Jest to niezwykle doświadczony gracz, mający za sobą występy w kilku różnych ligach na świecie. Przez blisko dziewięć sezonów występował we włoskiej Serie A1, broniąc barw siedmiu klubów, w tym także tych czołowych, jak: CoprAtlantide Piacenza, Diatec Trentino czy Azimut Leo Shoes Modena. Jest zdobywcą Superpuchar Włoch (2009, 2018), wicemistrzem Włoch (2017) i brązowym medalistą Klubowych Mistrzostw Świata (2016). Ostatni sezon spędził w Allianz Milano, z którym osiągnął sukces na arenie międzynarodowej, zwyciężając w Pucharze Challenge. 

Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie Fuzinar Ravne, debiutując w seniorskich rozgrywkach Słowenii już w wieku 16 lat. Stamtąd w 2006 roku trafił do najbardziej utytułowanego klubu w swoim kraju, ACH Volley Bled. Z klubem z miasta leżącego u podnóża Alp Julijskich dwukrotnie wygrał: mistrzostwo Słowenii, Puchar Słowenii oraz Ligę Środkowoeuropejską (MEVZA), dokładając do tego triumf w Pucharze Top Teams.

Z Olympiakosem Pireus sięgnął po mistrzostwo Grecji oraz krajowy Puchar. Za sobą ma również sezon spędzony na parkietach PlusLigi w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny wystąpił w dwóch finałach – mistrzostw Polski oraz Pucharu CEV, oba kończąc ze srebrnym medalem.

W jego siatkarskim CV są również epizody w klubach z: Turcji, Kataru, Arabii Saudyjskiej oraz Chin.

Tine jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju i wieloletnim kapitanem kadry narodowej. W barwach narodowych dwa razy został wicemistrzem Europy (2015, 2019). Słowenia od kilku lat jest zresztą „zmorą” biało-czerwonych podczas imprez rangi mistrzowskiej.

Urnaut bardzo dobrze czuł się na turniejach rozgrywanych w Polsce. W 2015 roku w Wałbrzychu wygrał ze Słowenią Ligę Europejską, a rok później w Krakowie zdobył z Trentino Volley srebrny medal Ligi Mistrzów.

W swoim dorobku ma wiele nagród indywidualnych. W 2015 roku został najlepszym przyjmującym Mistrzostw Europy, a rok później najlepszym przyjmującym Ligi Mistrzów. Dwa razy był też wybierany na najlepszego siatkarza w Słowenii (2016, 2017).

Tine Urnaut to trzeci słoweński zawodnik, który będzie reprezentował JW. W przeszłości dla Jastrzębskiego Węgla grali: atakujący Mitja Gasparini i środkowy Alen Pajenk. 

- Rozmawiałem z nimi i obydwaj zachwalali klub, mówiąc że jest dobrze zorganizowany i ambitny. Ja jako zawodnik zawsze chcę prezentować możliwie najlepszą siatkówkę, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Mam nadzieję, że przed nami dobry sezon i oby był to sezon z kibicami w halach. Życzyłbym sobie, byśmy wspólnie mogli przeżywać wiele wspaniałych momentów, które zapamiętamy na zawsze – dodaje nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla.  

- Tine Urnaut to siatkarz o bardzo bogatym CV, który w swojej karierze rozegrał mnóstwo meczów o wysoką stawkę. To doświadczenie, które zyskał na parkietach klubowych i reprezentacyjnych jest bezcenne. Wierzę w to, że będzie on wartościowym wsparciem dla naszych młodych przyjmujących - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Tine Urnaut

  • Ur. 03.09.1988r. (Slovenj Gradec)
  • Wzrost: 200 cm
  • Waga: 88 kg
  • Zasięg w ataku: 365 cm
  • Zasięg w bloku: 332 cm

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl