środa, 17 kwietnia 2024

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Puchar Polski MFR w Radlinie. Zobacz zmagania zawodników dnia pierwszego [ZDJĘCIA]

12.06.2021 15:19 | 0 komentarzy | AgaKa

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, zawody organizowane przez Federację MFR wracają na matę oraz ring. W weekend 12/13 czerwca zawodnicy mierzyć się będą w licznych konkurencjach w hali MOSiR Radlin. Byliśmy na otwarciu zawodów.

Puchar Polski MFR w Radlinie. Zobacz zmagania zawodników dnia pierwszego [ZDJĘCIA]
Migawki z dnia pierwszego. Więcej w naszej galerii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niestety, ze względu na obowiązujące obostrzenia, zawody odbywają się bez udziału publiczności, z wyjątkiem osób, które dowożą zawodników na miejsce (opiekunowie, trenerzy). W sobotę zawodnicy zmierzyli się z torem przeszkód na czas czy rozbiciami desek. Na niedzielę przewidziane są między innymi starcia w ringu.

- Po długiej przerwie covidowej w końcu rozpoczęliśmy sezon. Pierwsze zawody mieliśmy na początku roku, teraz Puchar Polski Nowoczesnych Sztuk Walki. Dziś, sobota, dzień techniczny. Dużo konkurencji dla dzieciaków, tor przeszkód trochę taki parkourowy no i tradycyjne triki - bitwa na triki, najbardziej widowiskowa konkurencja. Startują dzieci, młodzież, weterani, zawodnicy leciwi, którzy szkolili innych, sędziowali - mówi organizator zawodów, Robert Szindler. - Jutro, niedziela, zaczynamy od walk na soft kije dzieci, walka ciągła na macie i finał - mocne K1 ring na naszym własnym ringu - dodaje.

Na Pucharze Polski pojawi się około 160 zawodników. Nie ma pustych kategorii (każdy zawodnik ma przeciwnika).