Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Dawid Dryja środkowym Jastrzębskiego Węgla

18.06.2021 11:42 | 0 komentarzy | dud

Nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Dawid Dryja. Umowa z 29-letnim środkowym będzie obowiązywać na dwa najbliższe sezony.

Dawid Dryja środkowym Jastrzębskiego Węgla
Fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jastrzębski Węgiel był pierwszym klubem, który odezwał się do mnie po sezonie z ofertą, z czego bardzo się cieszę. Stąd też mój wybór padł właśnie na ten klub. Patrząc z boku Jastrzębski Węgiel zawsze jawił mi się jako solidny i poukładany klub – mówi Dawid Dryja.

Zawodnik ten jest bardzo dobrze znany w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej ma już za sobą 10 sezonów. W siatkarskiej elicie ligowej w kraju rozegrał 195 meczów, w których zdobył 1016 punktów (w tym 104 asy serwisowe i 199 punktowych bloków). Największa liczba punktów zdobytych przez Dawida Dryję w meczu ligowym to 18 „oczek” w barwach MKS Będzin (starcie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa w sezonie 2019/2020).

Pochodzący z Jasła siatkarz debiutował na plusligowych parkietach w barwach AZS Politechniki Warszawskiej.  Większość swojej sportowej kariery spędził w drużynie Asseco Resovii Rzeszów (2011-2012, 2014-2019), z którą zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz zagrał w finale Ligi Mistrzów w Berlinie (srebro).

Ponadto występował również w Effectorze Kielce, MKS Będzin, a ostatni sezon spędził w Cerradzie Enei Czarnych Radom.

Za sobą ma także występy w kadrze narodowej B, z którą w 2015 roku wywalczył w Wałbrzychu brązowy medal Ligi Europejskiej.

- Dawid Dryja to zawodnik z wieloletnim doświadczeniem w PlusLidze. Grał w kilku różnych klubach, w tym także zespole walczącym o najwyższe cele w kraju i Europie, w którym zaznał smaku zwycięstwa w lidze w postaci mistrzostwa Polski. Głęboko wierzę, że te wszystkie czynniki zaprocentują w grze tego środkowego w barwach naszego Klubu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Dawid Dryja

  • Ur. 21.07.1992 w Jaśle
  • Wzrost: 201 cm
  • Waga: 104 kg
  • Zasięg w ataku: 355 cm
  • Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: UKS MOSiR Jasło, SMS PZPS Spała, Asseco Resovia Rzeszów, AZS Politechnika Warszawska, Effector Kielce, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Cerrad Enea Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel.

źródło: Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl