Jastrzębianie w Safari Cup. Jak im poszło?

29.06.2021 09:28 | 0 komentarzy | AgaKa

W minioną sobotę odbyły się zawody Sari Cup w Żorach. W zawodach wzieło udział 320 karateków z 37 klubów. Jastrzębski Klub Kyokushin Karate Kumite zajął drużynowo 4 miejsce zdobywając 11 medali.

Jastrzębski Klub Kyokushin Karate Kumite zajął drużynowo 4 miejsce

W konkurencji kata: złoto zdobyli Justyna Brzuska (juniorka) i Oskar Kozieł (senior). Na drugim stopniu podium stanął Aleksander Makarewicz (kadet).

Natomiast w konkurencji kumite: najwyższe miejsce zdobył Aleksander Makarewicz (kadet), srebro wywalczyli: Marta Nalewajek (juniorka), Oskar Kozieł (senior), Marcisz Natalia (seniorka). Brązowym medalem mogą się pochwalić Alicja Makarewicz (kadetka młodsza), Nikola Leśniewska (juniorka młodsza), Wiktoria Pelc (juniorka młodsza) oraz Robert Nalewajek (senior).

Sędzią głównym był Shihan Janusz Piórkowski (5 dan). Udział w turnieju był dofinansowany przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.