Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Dziewczęta z SP 13 Mistrzyniami Śląska w piłce nożnej

06.07.2021 14:36 | 0 komentarzy | AgaKa

Szkoła Podstawowa nr 13 w Żorach z oddziałami sportowymi i mistrzostwa sportowego im. Polskich Olimpijczyków zdominowała piłkarskie rozgrywki na Śląsku. Po tym jak tytuł mistrzowski wywalczyli chłopcy, ich osiągnięcie wyrównały dziewczęta, które również zdobyły tytuł Mistrzyń Śląska.

Dziewczęta z SP 13 Mistrzyniami Śląska w piłce nożnej
Zwycięska drużyna SP 13 wraz z opiekunami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wojewódzkim finale piłki nożnej dziewcząt zmierzyły się zespoły z Żor, Dobieszowic, Gliwic, Częstochowy i Rydułtów. Uczennice żorskiej SP 13, na co dzień trenujące piłkę ręczną w MTS Żory i wzmocnione Zosią Burzan - zawodniczką MKS Żory, okazały się niepokonane w całym turnieju, zdobywając aż 24 bramki i tracąc przy tym tylko 7.

Podopieczne Pawła Rybicy i Marty Basek najpierw wygrały 4:2 z SP Dobieszowice, następnie zremisowały 3:3 z SP Gliwice po czym rozgromiły SP Częstochowa 7:1 i SP Rydułtowy aż 10:1. Dzięki temu uczennice SP 13 zdobyły tytuł najlepszej szkoły na Śląsku w piłkę nożną.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Emilia Kwiatoń, Maria Rozmarynowska, Sandra Barańska, Laura Matlak, Maja Gliwińska i Zosia Burzan.